Abp Jędraszewski: Kościół znalazł się na celowniku sił, które uważają aborcję za prawo człowieka

2020-10-27 19:56 aktualizacja: 2020-10-27, 20:01
Arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Przekonanie, że człowiek zaczyna istnieć od chwili poczęcia było, jest i będzie częścią nauczania Kościoła, dlatego znalazł się on na celowniku tych sił, które błędnie uważają, że aborcja jest prawem człowieka – napisał w apelu do wiernych metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Hierarcha wzywa do podjęcia "postu i modlitwy za życiem".

"Ponieważ nasz Mistrz, Jezus Chrystus, wzywał do prawdziwej miłości bliźniego, zwracam się z serdeczną prośbą o podjęcie modlitwy i postu w intencji zrozumienia tej prawdy przez wszystkich, a także o pokój w naszej Ojczyźnie" – wezwał abp Jędraszewski.

Prosi wiernych, aby w każdej rodzinie codziennie odmawiano jedną dziesiątkę różańca oraz podejmowano akty wyrzeczenia i umartwienia w tych intencjach.

Metropolita krakowski w swoim przesłaniu do wiernych przywołuje słowa papieża, który w liście z okazji 50. rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a instytucjami europejskimi stwierdził m.in: "Marzę o Europie przyjaznej dla osoby i dla osób. Ziemi, gdzie szanowano by godność każdego, gdzie osoba byłaby wartością samą w sobie, a nie przedmiotem kalkulacji ekonomicznej lub towarem. Ziemi, która chroniłaby życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy niewidzialne pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu, ponieważ żaden człowiek nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych".(PAP)