Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej: Patrycja Chudziak czwarta, a Marcin Dzieński szósty w kombinacji

2020-11-28 21:26 aktualizacja: 2020-11-29, 08:17
Patrycja Chudziak zajęła czwarte, a Marcin Dzieński szóste miejsce w finale kombinacji w mistrzostwach Europy we wspinaczce sportowej w Moskwie. Konkurencja ta zadebiutuje w programie przyszłorocznych igrzysk w Tokio

Kombinacja to trójbój, na który składają się kolejno: czasówka, bouldering i prowadzenie. O kolejności decyduje iloczyn miejsc zajętych w poszczególnych konkurencjach - im niższy rezultat, tym lepiej.

Reprezentanci Polski specjalizują się w czasówkach. Wygrali je w ośmioosobowych finałach, ale w pozostałych konkurencjach zajmowali ostatnie pozycje i oboje mieli po 64 pkt (1x8x8).

Złote medale zdobyli Rosjanie Wiktoria Meszkowa - 12 pkt (2x6x1) i Aleksiej Rubcow - 20 (5x1x4). Mistrzowskie tytuły oznaczają, że wystąpią w Tokio.

Olimpijską kwalifikację już wcześniej wywalczyła Aleksandra Mirosław, która w ubiegłym roku zajęła czwarte miejsce w kombinacji na mistrzostwach świata.

Z Moskwy biało-czerwoni wrócą z brązowym medalem, który Dzieński wywalczył w czasówce. Broniąca tytułu w tej konkurencji i aktualna mistrzyni świata Mirosław w ćwierćfinale doznała kontuzji i musiała się wycofać.

Mistrzostwa Europy pierwotnie miały się odbyć w marcu, ale z powodu pandemii koronawirusa kilkukrotnie były przekładane.

<PRE>
Medaliści ME w kombinacji:

mężczyźni 
 1. Aleksiej Rubcow (Rosja)       
 2. Sascha Lechmann (Szwajcaria)  
 3. Siergiej Łużecki (Rosja)      
...
 6. Marcin Dzieński (Polska)      

kobiety
 1. Wiktoria Meszkowa (Rosja)     
 2. Stasa Gejo (Serbia)           
 3. Eliska Adamovska (Czechy)     
 4. Patrycja Chudziak (Polska)   
</PRE>
(PAP)