O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

TVP Info: eksplozja w polskim sklepie w Holandii. To już czwarty podobny atak w ostatnich dniach

W sobotę wczesnym rankiem doszło do kolejnej eksplozji w polskim sklepie w Holandii - podaje TVP Info. Ładunek wybuchowy eksplodował w centrum handlowym De Beverhof w Beverwijk.

W sobotę wczesnym rankiem doszło do kolejnej eksplozji w polskim sklepie w Holandii. Ładunek wybuchowy eksplodował w centrum handlowym De Beverhof w Beverwijk.Fot. PAP/EPA/REMKO DE WAAL
W sobotę wczesnym rankiem doszło do kolejnej eksplozji w polskim sklepie w Holandii. Ładunek wybuchowy eksplodował w centrum handlowym De Beverhof w Beverwijk.Fot. PAP/EPA/REMKO DE WAAL

Jak podaje portal, wybuch miał miejsce w sobotę około godziny 4:30.

"Według doniesień mediów nie ma ofiar śmiertelnych. Na miejscu pracują śledczy, którzy próbują ustalić sprawców ataków" - pisze w sobotni poranek TVP Info.

Media donoszą, że ten atak był znacznie silniejszy niż ten, do którego doszło 9 grudnia w tym samym sklepie.

Więcej

Zobacz galerię (5)
Miejsce po eksplozji polskiego sklepu w Beverwijk pod Amsterdamem Fot. PAP/EPA/REMKO DE WAAL
Miejsce po eksplozji polskiego sklepu w Beverwijk pod Amsterdamem Fot. PAP/EPA/REMKO DE WAAL

Trwa śledztwo w sprawie wybuchów w polskich supermarketach

Portal przypomina też poprzednie wybuchy: "w środę rano w wyniku eksplozji został uszkodzony polski sklep w Beverwijk pod Amsterdamem. We wtorek nad ranem do eksplozji doszło w polskich sklepach w Aalsmeer niedaleko Amsterdamu oraz w Heeswijk-Dinther w Brabancji Północnej. W wypadkach nikt nie ucierpiał, ale wybuchy spowodowały poważne szkody materialne".

Jak podaje TVP, "MSZ podkreśliło, że polskie służby dyplomatyczne pozostają w kontakcie z holenderską policją, która ustala sprawców, motywy i szczegóły tych wypadków". (PAP)

Tematy

Zobacz także

  • Eksplozja w budynku wielorodzinnym. Fot. Komenda Powiatowa Głubczyce
    Eksplozja w budynku wielorodzinnym. Fot. Komenda Powiatowa Głubczyce

    Eksplozja w budynku wielorodzinnym. Wybuch pocisku z czasów II wojny światowej

  • Eksplozja na terenie fabryki Elektrik w Rosji. Fot. Twitter
    Eksplozja na terenie fabryki Elektrik w Rosji. Fot. Twitter

    Eksplozja na terenie fabryki amunicji w Rosji. Ofiary śmiertelne i ponad stu rannych

  • Ukraińskie drony zaatakowały cele w Rosji. Fot. PAP/EPA/BGNES (zdjęcie ilustracyjne)
    Ukraińskie drony zaatakowały cele w Rosji. Fot. PAP/EPA/BGNES (zdjęcie ilustracyjne)

    Ukraińcy zaatakowali dronami bazę wojskową w Rosji

  • Kwiczoł Fot. PAP/Wojciech Pacewicz
    Kwiczoł Fot. PAP/Wojciech Pacewicz
    Specjalnie dla PAP

    "Fajerwerki mogą mieć długofalowy wpływ na przeżywalność ptaków"

Serwisy ogólnodostępne PAP