O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

"Polsat News": Biden podał, jaka będzie jego pierwsza decyzja po objęciu prezydentury

Joe Biden zdradził na Twitterze, jakie ma plany na pierwszy dzień prezydentury. Jak wskazał, chce "przywrócić Ameryce pozycję lidera w dziedzinie zmian klimatycznych" - pisze portal "Polsatu News".

 Fot. PAP/EPA/ANDREW HARNIK
Fot. PAP/EPA/ANDREW HARNIK

"Pierwszego dnia pracy moja administracja ponownie dołączy do porozumienia paryskiego" - zapowiedział prezydent-elekt USA Joe Biden. Oznacza to, że Stany Zjednoczone w styczniu mogą wrócić do paktu klimatycznego, który nakłada m.in. obowiązek redukcji emisji gazów cieplarnianych - pisze portal.

Biden podkreślił w mediach społecznościowych, że zagrożenie wynikające ze zmian klimatu jest "egzystencjalne", dlatego "nie mamy czasu do stracenia". Zaprezentował zespół, który "od pierwszego dnia będzie gotowy", aby sprostać zagrożeniu i "odbudować nasz naród".

Portal przypomina, że o opuszczeniu porozumienia zdecydował w 2017 r. ustępujący przywódca USA Donald Trump. Uważał, że jest ono niekorzystne dla USA, działa natomiast na korzyść innych krajów. Tłumaczył, że amerykańscy pracownicy płacą wysoką cenę za przestrzeganie porozumienia. Wśród negatywnych skutków wymienił utratę miejsc pracy i ograniczenia produkcji w niektórych sektorach gospodarki.

Układ z Paryża pięć lat temu podpisało blisko 200 państw. Każde z nich zobowiązało się w nim do ograniczeń emisji gazów cieplarnianych, które prowadzą do zmian klimatycznych. To pierwsza w historii międzynarodowa umowa zobowiązująca wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu. (PAP)

Zobacz także

  • Donald Trump Fot. PAP/EPA/GRAEME SLOAN / POOL
    Donald Trump Fot. PAP/EPA/GRAEME SLOAN / POOL

    Trump uchyla rozporządzenia wykonawcze podpisane autopenem za czasów Bidena

  • Prezydent Donald Trump. Fot. PAP/EPA/ALLISON ROBBERT / POOL
    Prezydent Donald Trump. Fot. PAP/EPA/ALLISON ROBBERT / POOL

    Trump chce zbudować łuk triumfalny. Wszyscy członkowie Komisji Sztuk Pięknych zwolnieni

  • Donald Trump, Joe Biden. Fot. PAP/EPA/Chip Somodevilla
    Donald Trump, Joe Biden. Fot. PAP/EPA/Chip Somodevilla

    Biden skomentował działania Trumpa. Chodzi o porozumienie ws. Strefy Gazy

  • Donald Trump. Fot. EPA/SHAWN THEW
    Donald Trump. Fot. EPA/SHAWN THEW

    Trump: robimy większe postępy w kierunku pokoju niż administracja Bidena

Serwisy ogólnodostępne PAP