"CNN":W Białym Domu zawisły fotografie nowej pary prezydenckiej, trwa czyszczenie pomieszczeń

2021-01-20 22:35 aktualizacja: 2021-01-20, 22:41
Prezydent Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden wchodzą do budynku Kapitolu. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Prezydent Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden wchodzą do budynku Kapitolu. Fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO
Tuż po tym, gdy Joe Biden został w środę zaprzysiężony na 46. prezydenta USA członkowie jego zespołu pojawili się w Białym Domu - relacjonuje stacja CNN. W budynku wiszą już zdjęcia nowej pary prezydenckiej. Wymieniany jest sprzęt elektroniczny, pojawiły się nowe środki bezpieczeństwa związane z epidemią.

W korytarzu w zachodnim skrzydle budynku, w którym wcześniej wisiały fotografie prezydenta Donalda Trumpa powieszono oprawione w złote ramy zdjęcia przestawiające Bidena i jego żonę Jill podczas kolejnych uroczystości związanych z objęciem przez niego urzędu.

Nowa para prezydencka wprowadza się do Białego Domu

Pracownicy techniczni czyszczą pomieszczenia i wymieniają sprzęt komputerowy oraz materiały biurowe na nowe; przy stanowisku agenta Secret Service w pobliżu sali, w której odbywają się konferencje prasowe ustawiono barierę z pleksiglasu, jako środek bezpieczeństwa związany z epidemią koronawirusa - informuje telewizja NBC.

W budynku pracuje już Jen Psaki, która w nowej administracji obejmie funkcję rzeczniczki Białego Domu - relacjonuje stacja.

Do Białego Domu przybył już również Biden oraz nowa wiceprezydent Kamala Harris. 

Po ceremonii zaprzysiężenia nowy prezydent podpisał na Kapitolu najważniejsze dokumenty związane z objęciem przez niego urzędu; dokonał wraz z Harris przeglądu wojsk i w towarzystwie trzech byłych prezydentów: Baracka Obamy, George'a W. Busha i Billa Clintona złożył wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Arlington.(PAP)
 

kgr/