Areszt dla mężczyzny podejrzanego o handel narkotykami w Kłodzku

2021-02-08 13:47 aktualizacja: 2021-02-08, 14:54
Fot. dolnoslaska.policja.gov.pl
Fot. dolnoslaska.policja.gov.pl
Na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Kłodzku na Dolnym Śląsku aresztował tymczasowo mężczyznę, który jest podejrzany o handel i posiadanie dużych ilości amfetaminy i marihuany. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Podkom. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji poinformował w poniedziałek, że w miniony weekend policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z komisariatu w Polanicy-Zdroju zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego.

Zatrzymany mężczyzna w tymczasowym areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia

"Podczas sprawdzania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę oraz jego samochodu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy i marihuany. Środki odurzające były ukryte między innymi w lodówce i w szafce w pokoju. W sumie ujawniono blisko 2 kg narkotyków. Zabezpieczono także wagę elektroniczną służącą do porcjowania i woreczki foliowe. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu" - powiedział policjant.

Policjanci podczas prowadzonych czynności udowodnili 37-latkowi, że zajmował się również handlem narkotykami. W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia środków odurzających.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia. (PAP)

Autor: Roman Skiba

kgr/