Solidarna Polska poparła Marcina Warchoła w ubieganiu się o prezydenturę Rzeszowa

2021-02-11 22:37 aktualizacja: 2021-02-12, 07:33
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Prezydium zarządu Solidarnej Polski udzieliło w czwartek poparcia Marcinowi Warchołowi w ubieganiu się o prezydenturę Rzeszowa, prezydium uszanowało też jego decyzję, że będzie kandydatem niezależnym - dowiedziała się PAP w źródłach w Solidarnej Polsce.

W czwartek wieczorem odbyło się posiedzenie prezydium zarządu Solidarnej Polski.

Jak wynika z informacji PAP, prezydium partii - na czele z prezesem Zbigniewem Ziobro i wiceprezesami: Beatą Kempą, Michałem Wosiem i Michałem Wójcikiem - omówiło bieżącą sytuacje w koalicji rządzącej.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł wskazywany na następcę Tadeusza Ferenca

"Udzieliło (także) poparcia dla pana Marcina Warchoła w ubieganiu się o urząd prezydenta miasta Rzeszowa, jednocześnie szanując osobistą decyzję Pana Marcina Warchoła, że będzie kandydatem niezależnym z poparciem prezydenta Tomasza Ferenca" - dowiedziała się PAP.

W środę 81-letni prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił swoją rezygnację z przyczyn zdrowotnych. Jednocześnie jako osobę, która mogłaby zostać jego następcą wskazał członka Solidarnej Polski, obecnego wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Wiceszef MS zadeklarował, że chce być bezpartyjnym kandydatem na prezydenta miasta i zapowiedział rezygnacje z członkostwa w partii.

W przypadku wygaśnięcia mandatu prezydenta miasta przed upływem kadencji, wybory przedterminowe zarządza premier. Do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta miasta, funkcję tę pełni osoba wyznaczona przez szefa rządu. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Mateusz Mikowski

kgr/