Gawkowski: w piątek rozmowy z posłami Porozumienia w sprawie podatku od reklam. Rzeczniczka Porozumienia zaprzecza

2021-02-17 08:54 aktualizacja: 2021-02-17, 11:28
Szef Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Szef Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
W piątek będziemy namawiać posłów Porozumienia, aby głosowali przeciw projektowi ustawy o podatku od reklam – poinformował w środę szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. Rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka zaprzecza, mówiąc: w Porozumieniu są sami rozsądni posłowie i zapewniam, że nikt z nich nie umawiał się z posłem Lewicy Krzysztofem Gawkowskim, ani też z kimkolwiek spoza Zjednoczonej Prawicy.

W środę Jarosław Gowin rozpoczyna konsultacje w sprawie podatku od reklam. Jak twierdzi, "żaden ewentualny podatek nie powinien być wprowadzany bez konsultacji z przedsiębiorcami".

Rzecznik rządu Piotr Müller wyraził przekonanie, że Porozumienie poprze projekt po konstruktywnej dyskusji i poprawkach. 

"Żeby wygrać z PiS-em głosowanie, trzeba mieć większość, a do tego potrzeba posłów, albo Porozumienia, albo posłów PiS-u. (…) Teraz zaczniemy rozmowy, które mają doprowadzić do tego, że pan (wicepremier, lider Porozumienia Jarosław) Gowin i jego środowisko, ewentualnie jacyś posłowie z PiS-u też się zdeklarują przeciw tej ustawie" – powiedział w radiu TOK FM Gawkowski.

Ocenił, że „jest kilku posłów w Porozumieniu bardzo rozsądnych". Ujawnił, że pierwsze spotkanie jest zaplanowane na piątek. Poinformował, że w rozmowie ma wziąć udział dwóch posłów, ale nazwisk nie podał.

Magdalena Sroka: zapewniam, że posłowie Porozumienia nie umawiają się nikim spoza Zjednoczonej Prawicy

Do wypowiedzi Gawkowskiego odniosła się na Twitterze Sroka. "W Porozumieniu Jarosława Gowina są sami rozsądni posłowie i zapewniam, że nikt z nich nie umawiał się z posłem Krzysztofem Gawkowskim ani też z kimkolwiek spoza Zjednoczonej Prawicy" - poinformowała posłanka. (PAP)

 

Autorka: Aleksandra Rebelińska

mmi/ mst/