Terlecki: w przyszłym tygodniu kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy

2021-02-23 10:51 aktualizacja: 2021-02-23, 13:07
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Fot. PAP/Mateusz Marek
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Fot. PAP/Mateusz Marek
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy, a odbędzie się ono po konsultacjach polityków z własnymi środowiskami politycznymi.

W poniedziałek w KPRM odbyło się spotkanie prezydium rządu z udziałem m.in. premiera, wicepremierów, ministra sprawiedliwości i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego.

Terlecki w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie przekazał ustalenia poniedziałkowego spotkania. "Omówiliśmy dotychczasową współpracę. Rozmawialiśmy o Nowym Ładzie, rozmawialiśmy o przyszłości i umówiliśmy się, że w przyszłym tygodniu - po konsultacjach z własnymi środowiskami politycznymi - spotkamy się znowu" - mówił.

Jak dodał, poniedziałkowe spotkanie było spotkaniem prezydium rządu, a nie Radą Koalicji.

Pytany, czy w trakcie rozmów zostały poruszone tematy dotyczące wycofania rekomendacji ze strony Porozumienia dla ministra i dwóch wiceministrów, a także dymisja wiceszefa MAP, polityka Solidarnej Polski Janusza Kowalskiego, Terlecki odparł: "Nie było to wczoraj jakiś szczególnym przedmiotem rozmów". (PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski

mmi/