Müller: jeżeli Janusz Kowalski chce rozmawiać o programie PiS, to najpierw musiałby być członkiem partii

2021-02-24 09:23 aktualizacja: 2021-02-24, 13:18
Rzecznik rządu Piotr Mueller. Fot. PAP/Mateusz Marek
Rzecznik rządu Piotr Mueller. Fot. PAP/Mateusz Marek
Jeżeli poseł Janusz Kowalski chce rozmawiać o programie PiS, to najpierw musiałby być członkiem Prawa i Sprawiedliwości; z tego co wiem, to jest członkiem Solidarnej Polski - oświadczył w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu w rozmowie z Polsat News był pytany o niedawne słowa zdymisjowanego wiceszefa MAP Janusza Kowalskiego, który ocenił, że rząd Zjednoczonej Prawicy odchodzi od programu PiS.

"Jeżeli poseł Janusz Kowalski chce rozmawiać o programie PiS, to najpierw musiałby być członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Z tego co wiem, to jest członkiem Solidarnej Polski" - zwrócił uwagę Müller.

"My realizujemy program, który ma zapewnić niezależność energetyczną od innych państw czy to wschodnich, czy zachodnich. Czyli dywersyfikację źródeł energii, i to w zakresie polityki gazowej, ponieważ tutaj budujemy odpowiednie gazociągi czy kwestia właśnie już wybudowanego terminala LNG czy kwestia rozbudowy farm wiatrowych na morzu czy budowy elektrowni atomowych" - wymieniał rzecznik rządu.

Jak dodał, te wszystkie działania powodują, że "będziemy bardziej niezależni od właśnie partnerów, czy to ze Wschodu czy z Zachodu".

"To cel polityki energetycznej. Gdyby tej polityki nie było przyjętej, to byśmy w ogóle bazowali na jakimś nieuporządkowanym systemie tworzenia źródeł energii, a tym samym byśmy zwiększali zależność od innych krajów" - zaznaczył Müller. (PAP)

Autor: Rafał Białkowski

mmi/