Narciarskie Mistrzostwa Świata. Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wystąpią na dużej skoczni w Oberstdorfie

2021-03-04 07:55 aktualizacja: 2021-03-04, 09:13
Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Fot. PAP/EPA/VID PONIKVAR
Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Fot. PAP/EPA/VID PONIKVAR
Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła oraz Andrzej Stękała wystąpią w czwartkowych kwalifikacjach do piątkowego indywidualnego konkursu na dużej skoczni w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oberstdorfie.

O składzie wybranym przez trenera Michala Dolezala na kwalifikacje poinformował na Twitterze portal skaczemy.pl.

W środę trzech pierwszych nie uczestniczyło w trzech sesjach treningowych, w których najlepsi byli odpowiednio: obrońca tytułu Niemiec Markus Eisenbichler - 137,5 m, Austriacy Stefan Kraft - 137 m i Philipp Aschenwald - 133,5 m.

W tych sesjach treningowych zaprezentowała się trójka Polaków: Jakub Wolny, Stękała i Klemens Murańka. Zajmowali oni miejsca poza "10". W pierwszej serii Wolny wylądował na 130 m i był jedenasty. W kolejnych dwóch podejściach najlepszy z biało-czerwonych był Stękała. Plasował się na - odpowiednio - 21. i 17. miejscu po skokach na 125 m i 125,5 m.

Kwalifikacje przed piątkowym konkursem na dużej skoczni zaplanowane są na czwartek na godzinę 17.30.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Niemczech potrwają do 7 marca. Na normalnym obiekcie triumfował Piotr Żyła.(PAP)

mst/