O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

W całej Polsce rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Sprawdź co się zmieni

Od najbliższej soboty 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa. Zamknięte będą hotele, instytucje kultury, obiekty sportowe; ograniczona będzie działalność galerii handlowych; dzieci z najmłodszych klas wrócą do zdalnej nauki - wynika z informacji zawartych na stronie gov.pl.

 Centrum handlowe Manufaktura w Łodzi Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Centrum handlowe Manufaktura w Łodzi Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Więcej

Nowe obostrzenia w całym kraju od 20 marca do 9 kwietnia

W całej Polsce, od 20 marca do 9 kwietnia, będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych, a także noclegów świadczonych w ramach podróży służbowych. Jak zaznaczono, dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.

Dodatkowo przez te trzy tygodnie ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Otwarte w nich mają być jedynie sklepy spożywcze, apteki i drogerie, salony prasowe, księgarnie, sklepy zoologiczne i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą oferowane m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.

Także od soboty nie będą działały teatry, muzea, galerie sztuki. Możliwa jednak będzie organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online. Zamknięte będą kina. Jak podkreślono, zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury.

Równocześnie na ten okres zawieszono działalność basenów, z wyjątkiem basenów znajdujących się w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej. Nie będą działać sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna. Nie będzie można również korzystać ze stoków narciarskich, klubów fitness i siłowni oraz obiektów sportowych. Te ostatnie będą mogły działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności.

Więcej

Sala lekcyjna Fot.  PAP/Leszek Szymański
Sala lekcyjna Fot. PAP/Leszek Szymański

Na najbliższe trzy tygodnie wprowadzona zostaje nauka zdalna dla klas I-III

Również ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach I-III – będą uczyć się zdalnie. Rząd zaleca także pracę online, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zaapelowano też o ograniczenie w czasie najbliższych świąt kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny i ewentualnie przełożenie spotkania na inny, bardziej bezpieczny czas.

Przypomniano też o zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń. Zainstalowaniu aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, która powiadamia o możliwym kontakcie z osobą zarażoną.(PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

PAP/Maciej Zieliński
 

Zobacz także

  • Biały Dom. Fot. PAP/EPA/WILL OLIVER
    Biały Dom. Fot. PAP/EPA/WILL OLIVER

    Kolejne państwa na liście Trumpa. Chodzi o zakaz wjazdu do USA

  • Budynek Pentagonu, fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER
    Budynek Pentagonu, fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER

    Niemal wszystkie media odrzuciły restrykcje dotyczące regulaminu pracy dziennikarzy w Pentagonie

  • Sklep. Fot. PAP/EPA/MAURI RATILAINEN
    Sklep. Fot. PAP/EPA/MAURI RATILAINEN

    Ograniczenia sprzedaży alkoholu w nocy. Tak poszczególne kraje walczą z nadmiernym piciem

  • Whatsapp. Fot. PAP/EPA/ANDREJ CUKIC
    Whatsapp. Fot. PAP/EPA/ANDREJ CUKIC

    Popularny komunikator zniknie z Rosji? Wszystko przez restrykcje

Serwisy ogólnodostępne PAP