O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Od 6 kwietnia kierowcy ciężarówek w Wielkiej Brytanii muszą robić testy po przyjeździe

Od 6 kwietnia kierowcy ciężarówek, przyjeżdżający do Anglii z kontynentalnej części Europy na więcej niż dwa dni, będą musieli wykonywać testy na obecność koronawirusa w ciągu 48 godzin od przyjazdu - ogłosił w niedzielę brytyjski minister transportu Grant Shapps.

Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN
Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

Następnie, jeśli pozostaną w Wielkiej Brytanii, zobligowani będą do robienia kolejnych testów co 72 godziny. Będzie można bezpłatnie je wykonać w ponad 40 punktach testowania kierowców, a tym, którzy się do tego nie zastosują, grozi kara w wysokości 2000 funtów.

Nowe restrykcje covidowe dla przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii

Więcej

Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN
Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

Brytyjskie media: rząd planuje testować na obecność wirusa kierowców ciężarówek

Ponadto od 6 kwietnia kierowcy ciężarówek mają wypełniać formularz lokalizacyjny, tak samo jak wszyscy inni przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii, a także przestrzegać zasad dystansu społecznego.

W ostatnich dniach brytyjskie media pisały, że w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w Europie brytyjski rząd zamierza wprowadzić obowiązek testowania kierowców ciężarówek, którzy są zwolnieni z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu przeprowadzonego przed przyjazdem. Wszystkie inne osoby muszą wykonać test w ciągu 72 godzin przed przyjazdem, a następnie dwa kolejne, płatne - w drugim i ósmym dniu po przyjeździe.

Wstrzymanie przez Francję na dwie doby ruchu przez kanał La Manche, a potem wprowadzenie obowiązku testowania wszystkich kierowców wjeżdżających na jej terytorium spowodowało pod koniec grudnia ub.r. potężne korki przy wjeździe do tunelu oraz do portów promowych po stronie angielskiej, których rozładowanie trwało kilka dni.

Jednak jak wskazywało w piątek brytyjskie stowarzyszenia przewoźników drogowych RHA, wprowadzenie przez brytyjski rząd obowiązku testowania kierowców nie powinno spowodować takiego chaosu, jak w grudniu, bo obecnie jest już infrastruktura do przeprowadzania testów dla kierowców.(PAP)

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

kgr/

Zobacz także

  • Ilustracyjne Fot. PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV
    Ilustracyjne Fot. PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV

    Wielka Brytania: spacer jamników w świątecznych strojach [WIDEO]

  • Izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła przechwytuje pocisk nad miastem Fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH
    Izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła przechwytuje pocisk nad miastem Fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH

    Brytyjczycy chcą stworzyć Żelazną Kopułę. Ma to związek z Rosją

  • Prace laboratoryjne nad lekiem przeciwko małpiej ospie. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT
    Prace laboratoryjne nad lekiem przeciwko małpiej ospie. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/RUNGROJ YONGRIT

    Nowy wariant małpiej ospy wykryty w Europie. Potwierdzono go u osoby, która wróciła z Azji

  • Nie ma informacji o dalszym kierunku migracji tych osób. Fot. Adobe Stock/ photogoodwin
    Nie ma informacji o dalszym kierunku migracji tych osób. Fot. Adobe Stock/ photogoodwin

    Polacy na emigracji. Wielka Brytania nie jest już tak atrakcyjna

Serwisy ogólnodostępne PAP