Zielona Góra: książka z dostawą do domu dla seniorów, niepełnosprawnych i chorych

2021-04-08 11:10 aktualizacja: 2021-04-08, 12:47
 Nowa siedziba Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży. Fot. PAP/Rafał Guz
Nowa siedziba Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży. Fot. PAP/Rafał Guz
Biblioteka Norwida w Zielonej Górze nadal realizuje usługę „Książka z dostawą do domu”. Oferta jest adresowana do seniorów, osób chorych i niepełnosprawnych, które nie mają możliwości samodzielnego odbierania książek.

Jak poinformowała Anna Urbańska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, by wypożyczyć książkę wystarczy skontaktować się z biblioteką, zamówić materiały i czekać na ich dostawę do domu.

"W dostarczaniu zamówień do potrzebujących bibliotekarzom pomagają także wolontariusze. Usługa dostawy i ewentualnego odbioru jest bezpłatna" - powiedziała Urbańska.

Zgodnie z zasadami usługi jednorazowo można wypożyczyć maksymalnie: sześć książek, sześć audiobooków, dwie płyty CD, dwie płyty DVD na okres 28 dni. Ponadto, należy być zarejestrowanym czytelnikiem, który udostępnił bibliotece swój adres e-mail i nr telefonu.

Zbiory można zamawiać poprzez informację katalogową Biblioteki Norwida telefonicznie po numerem: 68 45 32 629 lub mailowo pod adresem: katalog@wimbp.zgora.pl

Materiały będą dostarczane do domów czytelników na adres podany w systemie bibliotecznym przez wolontariuszy raz w tygodniu - w środę lub w czwartek, po uprzednim telefonicznym umówieniu się z czytelnikiem.

Termin zwrotu wypożyczonych książek może zostać przesunięty tylko wówczas, gdy nie ma na nie zapotrzebowania ze strony innych czytelników. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

liv/

TEMATY: