MON: nie było lotów przy granicy z Białorusią

2021-04-13 18:39 aktualizacja: 2021-04-14, 07:24
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (P) i dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak (L) Fot.  PAP/Grzegorz Michałowski
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (P) i dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak (L) Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Polskie statki powietrzne nie wykonywały w poniedziałek wieczorem lotów w pobliżu granicy z Białorusią – oświadczyło MON, odpowiadając na zarzut naruszenia przestrzeni powietrznej tego państwa.

We wtorek białoruskie ministerstwo obrony wydało komunikat, według którego w poniedziałek wieczorem doszło do naruszenia przestrzeni powietrznej Białorusi od strony Polski.

"Przestrzeń powietrzna jest na bieżąco monitorowana. Wojskowe statki powietrzne 12.04 br. w godzinach wieczornych nie wykonywały lotów w pobliżu granicy państwowej między Polską a Białorusią" – odpowiedziało MON na Twitterze.

Według białoruskiego resortu obrony "12 kwietnia 2021 r. o godz. 20.45 (19.45 w Polsce) odnotowano fakt naruszenia granicy państwowej Białorusi w przestrzeni powietrznej od strony Polski przez niezidentyfikowany obiekt latający", który "następnie zawrócił w kierunku Polski".

Do ministerstwa obrony Białorusi został wezwany we wtorek attaché obrony z polskiej ambasady w Mińsku. "Zakomunikowano mu, że konieczne jest zbadanie tego faktu i poinformowanie strony białoruskiej o rezultatach" – przekazał w komunikacie resort obrony Białorusi.(PAP)

autor: Jakub Borowski

liv/

TEMATY: