Niedzielski: namawiam, by szczepić się przeciw COVID-19 – dla siebie, dla seniorów, dla dzieci

2021-04-29 13:25 aktualizacja: 2021-04-29, 15:12
Namawiam wszystkich, by zgłaszali się na szczepienie przeciw COVID-19, w trosce o siebie i o swoich bliskich – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Szczepienia to możliwość powrotu do normalnego funkcjonowania – akcentował.

Szef resortu zaszczepił się w czwartek w Warszawie preparatem od firmy AstraZeneca.

Niedzielski wskazał, że zwykle na konferencjach o pandemii dominują liczby i wyjaśnia, ale tym razem chciałby mówić o emocjach.

"Mam ogromne poczucie ulgi. Stosując dotychczas podstawowe zabezpieczenia – trzymania dystansu i noszenia maseczki – udało mi się uniknąć zachorowania. Ale stres związany z ryzykiem oddziaływał na mnie, jak na każdego. Dlaczego dzisiaj, choć to może jeszcze troszeczkę przedwczesne, ale mam zdecydowane poczucie ulgi, że to naprawdę ostatnia prosta" – powiedział po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki.

"Namawiam wszystkich państwa, a apel szczególnie kieruję do osób najbardziej narażonych na ryzyko zachorowania na COVID-19, żeby się zgłosić" – powiedział minister.

Niedzielski podkreślał, że rejestracja na szczepienie jest niezwykle prosta

A jedna z możliwości sprowadza się jedynie do tego, by zadzwonić pod numer 989. Pozostałe opcje, jak przypominał, to zapisy przez internet lub w przychodni.

"To nasza wspólna walka, ramię w ramię, by przegonić pandemię. Jeżeli nawet mają państwo pewne wątpliwości, to trzeba je wyjaśniać. Ale zwracam się o to, by decydując o szczepieniu, myśleć nie tylko o sobie ale również o naszych bliskich. Wcześniej mówiliśmy, by myśleć o seniorach, którzy obecnie są już w dużym stopniu zaszczepieni. Teraz radzimy, by myśleć o naszych dzieciach – one szybciej będą mogły wrócić do szkoły, do normalnego funkcjonowania, to nasza wspólna walka" – podkreślił. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

liv/