"Rząd Zjednoczonej Prawicy gwarantem realizacji Polskiego Ładu"

2021-05-15 15:21 aktualizacja: 2021-05-15, 21:12
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas prezentacji programu Prawa i Sprawiedliwości "Polski Ład" oglądanej na portalu pap.pl w jednym z mieszkań w Warszawie, 15 bm. Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali deklarację programową Polski Ład. Fot. PAP/Leszek Szymański
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas prezentacji programu Prawa i Sprawiedliwości "Polski Ład" oglądanej na portalu pap.pl w jednym z mieszkań w Warszawie, 15 bm. Liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali deklarację programową Polski Ład. Fot. PAP/Leszek Szymański
Tak jak Polski Ład jest właściwą odpowiedzią na wielkie wyzwania, przed którymi stoi nasz kraj, tak rząd Zjednoczonej Prawicy jest gwarantem jego realizacji; w jedności siła - głosi deklaracja programowa, którą w sobotę podpisało pięcioro liderów ZP.

Podczas prezentacji Polskiego Ładu, który jest nowym programem społeczno-gospodarczego na okres pocovidowy, prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, prezes Porozumienia i wicepremier Jarosław Gowin oraz prezes Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podpisali deklarację programową.

Jak napisano w deklaracji datowanej na 15 maja, Polska "potrzebuje programu, który stawi czoła wyzwaniom teraźniejszości i przyszłości. Potrzebuje szeroko zakrojonego planu, który w postcovidowej rzeczywistości nie tylko pozwoli jak najszybsze przezwyciężenie społecznych i gospodarczych skutków pandemii, ale także - a nawet przede wszystkim - przyspieszy rozwój naszego kraju".

Według liderów ZP, Polsce potrzebna jest strategia, "która - wykorzystując nasze możliwości, nasze atuty, nasz ogromny potencjał - poprzez odbudowę gospodarki i nadanie jej potężnego impulsu rozwojowego podniesie poziom życia polskich rodzin". Według deklaracji, strategia ta ma sprawić, że "w nieodległej perspektywie Polki i Polacy będą mogli cieszyć się takim dobrobytem, jaki jest udziałem mieszkańców najzamożniejszych państw Europy".

W deklaracji napisano, że Polski Ład jest właśnie takim planem. Zdaniem autorów, łączy on w sobie rozwiązania na dziś i na jutro, wychodzi naprzeciw pragnieniom godnego życia w bezpiecznej i sprawiedliwej, dostatniej i zasobnej, nowoczesnej i silnej Polsce. Stanowi też - jak napisano - projekt "na lepszą przyszłość naszej Ojczyzny, na lepszą przyszłość polskich rodzin".

"I tak jak Polski Ład jest właściwą odpowiedzią na wielkie wyzwania, przed którymi stoi nasz kraj, tak rząd Zjednoczonej Prawicy jest gwarantem jego realizacji. Daje rękojmię na pokonanie zagrożeń oraz rękojmię otwierających się przed nami szans na dokonanie ogromnego skoku rozwojowego" - głosi deklaracja. Według jej autorów, dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom rządu mamy dający duże nadzieje na przyszłość punkt wyjścia, gdyż w czasie pandemii polska gospodarka ucierpiała mniej niż gospodarki wielu państw europejskich, a poziom bezrobocia jest jednym z najniższych w Europie.

"W jedności siła. Głęboko wierzymy, że wspólnym wysiłkiem, wyrastającym z założeń Polskiego Ładu, zbudujemy polskie państwo dobrobytu" - konkluduje podpisana w sobotę deklaracja. (PAP)

liv/