Od niedzieli Szpital Tymczasowy na Stadionie Narodowym zawiesza działalność

2021-05-19 13:20 aktualizacja: 2021-05-19, 17:19
Szef KPRM Michał Dworczyk. Fot. PAP/Marcin Obara
Szef KPRM Michał Dworczyk. Fot. PAP/Marcin Obara
W najbliższą niedzielę ze szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym zostanie wypisany ostatni pacjent, a działalność szpitala zostanie zawieszona - poinformował w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

Od początku działalności szpitala łącznie pomoc otrzymało w nim ponad 1,8 tys. pacjentów. W szpitalu wykonano ćwierć miliona szczepień. „Wielkie podziękowania dla lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek i salowych” - powiedział Dworczyk.

Przypomniał, że był to pierwszy szpital tymczasowy budowany w Polsce w czasie pandemii COVID-19.

"W ciągu 12 dni od wydania decyzji przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, szpital został zbudowany i przekazany szpitalowi MSWiA w Warszawie. A już 17 dnia po wydaniu tejże decyzji został przyjęty do szpitala narodowego pierwszy pacjent" - powiedział Dworczyk.

Wyjaśnił też, że choć szpital zawiesi swoją działalność i w części zostanie zdemontowany, to jednak większość infrastruktury pozostanie.

 

"Pozostanie, żeby być takim zabezpieczeniem, które mamy nadzieję nie będzie wykorzystane, ale które w sytuacji, kiedy pojawiłaby się czwarta fala albo sytuacja epidemiczna gwałtownie by się pogorszyła, żeby w sposób prosty w ciągu kilkudziesięciu godzin można było przywrócić funkcjonowanie tej placówki" - zaznaczył minister. (PAP)

Autorki: Olga Zakolska, Karolina Kropiwiec

mmi/