Polski trener po przegranej ze Słowacją: musimy zmienić swoje zachowanie

2021-06-14 18:28 aktualizacja: 2021-06-15, 09:09
Tego nie spodziewal sie nikt, może tylko poza najwierniejszymi kibicami Słowacji. To Polska była faworytem meczu. Ale wyszło, jak wyszło. Od osiemnastej minuty meczu przegrywaliśmy z drużyną Słowacji. Wyrównującą bramkę dla Polski zdobył Karol Linetty na początku drugiej połowy. Drugiego gola dla Słowaków zdobył Milan Skriniar w 69 minucie. A poza tym z czerwoną kartką skończył swój występ Grzegorz Krychowiak. Granie w dziesiątkę nie jest dobre.

Uznawana za najsłabszą w naszej grupie drużyna Słowacji wygrała i nad dała nam nauczkę. Nie wystarczy mieć w drużynie jednej gwiazdy światowego formatu, czyli Roberta Lewandowskiego. To drużyna musi grać, aby snajper strzelal bramki. A tego w meczu zabrakło. Choć początek meczu Polaków był niezły, od osiemnastej minuty i samobója naszego bramkarza zupełnie się pogubiliśmy. Po tym, co prawda, Polacy w miarę się pozbierali, ale  jak wskazują i sami piłkarze i wielu komentatorów, przestali być "tą samą, pewną siebie drużyną".

"Środek pola był daleko od centrum gry. Musimy mieć zróżnicowanie. Musimy bardziej naciskać" -powiedział po meczu trener reprezentacji Paulo Sousa i dodał: "Dwa ich strzały [Słowaków -przyp. red] oznaczały dwie bramki- przyznał trener Sousa.

Jak dodał polski trener:  w drugiej połowie nasza drużyna grała lepiej W takim trybie normalnie powinniśmy zbudować nasze zwycięstwo, ale zgubiono krycie" - ocenił. (PAP).

mar/