Licytacja medalu Marii Andrejczyk sportową wiadomością dnia w Portugalii

2021-08-14 17:03 aktualizacja: 2021-08-15, 15:59
Oszczepistka Maria Andrejczyk. Fot. PAP/Leszek Szymański
Oszczepistka Maria Andrejczyk. Fot. PAP/Leszek Szymański
Licytacja srebrnego medalu, który na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobyła oszczepniczka Maria Andrejczyk, jest najpopularniejszą informacją sportową w sobotę w Portugalii. Media w tym kraju odnotowują, że środki z internetowej aukcji służą ratowaniu życia dziecka chorego na serce.

Informację o ofiarnym przekazaniu przez Andrejczyk srebrnego medalu na licytację podają w sobotę niemal wszystkie portugalskie media, zarówno telewizje i rozgłośnie radiowe, jak też media elektroniczne i prasa. Przypominają, że niedawno sama ofiarodawczyni przebyła nowotwór kości.

Poza czołowymi sportowymi dziennikami Portugalii, “Recordem” i “O Jogo”, o hojności Andrejczyk donoszą również popularne portale internetowe “Noticias ao Minuto” i “Sapo”, gdzie do sobotniego popołudnia informacja o przekazaniu na licytację medalu przez Polkę była najchętniej czytanym tekstem sportowym.

Nazywające polską lekkoatletkę “Wielkim Sercem” portugalskie media przypominają, że dzięki jej ofiarności w ramach internetowej aukcji udało się zarobić za srebrny medal Andrejczyk równowartość 44 tys. euro.

Portugalskie media odnotowują, że 25-latka z województwa podlaskiego pomimo oddania na charytatywną aukcję cennego trofeum nie pozostanie z gołymi rękoma, gdyż władze regionu podarują jej replikę olimpijskiego medalu.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

kgr/