Prezydent Duda złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary zamachów na WTC w 2001 roku

2021-09-11 08:40 aktualizacja: 2021-09-11, 12:24
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Źródło: Kancelaria Prezydenta
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Źródło: Kancelaria Prezydenta
Prezydent Andrzej Duda złożył w sobotę wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku, znajdującą się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Kancelaria Prezydenta zamieściła też film pokazujący złożenie wieńca przez Andrzeja Dudę.

Upamiętnienie ofiar zamachu na WTC

"Prezydent RP Andrzej Duda złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą ofiary zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku, znajdującą się w kaplicy Pałacu Prezydenckiego. Dziś przypada 20. rocznica tamtych tragicznych wydarzeń" - podkreślono.

Jak przypomniano, w kaplicy Pałacu Prezydenckiego, oprócz tablicy, znajduje się także krzyż wycięty z konstrukcji zniszczonych wież WTC, który został ofiarowany przez policjantów i strażaków biorących udział w akcji ratunkowej.

Zamach na World Trade Center

"Ataki na WTC i Pentagon z 11 września 2001 r. na zawsze zmieniły świat. Oddajmy dziś hołd pamięci Ofiar zamachów terrorystycznych. We Remember 9.11." - czytamy na Twitterze Kancelarii Prezydenta RP.

11 września 2001 r. Terroryści Al-Kaidy porwali w USA cztery samoloty, z których dwa uderzyły w budynki WTC w Nowym Jorku, trzeci w gmach Pentagonu w Waszyngtonie; czwarty (który miał uderzyć w waszyngtoński Kapitol) rozbił się w Pensylwanii po akcji pasażerów, którzy podjęli walkę z porywaczami. W wyniku ataku zginęło prawie trzy tysiące osób, wśród nich sześcioro Polaków.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

kgr/