Kutnowscy policjanci przygarnęli porzucone szczeniaki

2021-09-14 12:41 aktualizacja: 2021-09-14, 15:51
Policjanci z Kutna (woj. łódzkie) zaopiekowali się porzuconymi na ulicy trzema szczeniakami. Nowy dom znalazły u trojga funkcjonariuszy miejscowej komendy. Za porzucenie psa grozi do trzech lat więzienia - poinformowała rzeczniczka kutnowskiej policji podkom. Edyta Machnik.

O porzuconych, błąkających się przy ruchliwej ulicy, trzech szczeniętach, policjantów z Kutna (Łódzkie) zawiadomił mieszkaniec miasta. Funkcjonariusze zaopiekowali się psami.

"Do dyżurnego kutnowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że przy ulicy Objazdowej w Kutnie biegają trzy szczeniaki. Funkcjonariusze znaleźli trzy pieski biegające przy drodze. Niedaleko, w krzakach, było kartonowe pudełko wyściełane materiałem" - relacjonowała Machnik.

Rzeczniczka podkreśliła, że tę smutną sprawę zakończył nieoczekiwany i szczęśliwy finał. "Pieski skradły serca kutnowskich policjantów i jeszcze tego samego dnia dwa z nich trafiły do domów policjanta i policjantki, którzy byli na tej interwencji. Trzecim szczeniakiem zaopiekował się wicekomendant kutnowskiej policji" - przekazała.

"Funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz wszystkie okoliczności, w jakich doszło do porzucenia szczeniąt, a sprawca musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi" - zaznaczyła.

Porzucenie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, jest zagrożone karą pozbawienia do lat 3 więzienia.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht
 

TEMATY: