W piątek koncert "60 lat na scenie" Joanny Rawik i jej gości

2021-09-22 18:51 aktualizacja: 2021-09-22, 22:43
Piosenkarka  Joanna Rawik. Fot. PAP/Andrzej Rybczyński
Piosenkarka Joanna Rawik. Fot. PAP/Andrzej Rybczyński
Już 24 września w Studiu im. Agnieszki Osieckiej Polskiego Radia odbędzie się cudowny koncert "60 lat na scenie" Joanny Rawik i Jej gości. Artystka przypomni najważniejsze utwory ze swojego długiego dorobku - poinformowano na FB Związku Artystów Scen Polskich (ZASP).

Jak wyjaśniono, podczas koncertu "60 lat na scenie" Joanna Rawik przypomni najważniejsze utwory ze swojego długiego dorobku, takie jak: "Nie chodź tą ulicą", "Kiedy nie mam na siebie pomysłu", "Po co nam to było" i "Romantyczność".

"Polska Edith Piaf"

"Zaśpiewa też – jako +polska Edith Piaf+ – kilka najsłynniejszych szlagierów francuskiej gwiazdy, takich jak: +Les feuilles mortes+, +Mon Dieu+ i +Padam, padam+. W nowej, bardzo dojrzałej interpretacji" - napisano na stronie ZASP-u.

Podkreślono, że "Joannie Rawik towarzyszyć będą goście – Danuta Błażejczyk, Lidia Stanisławska oraz Piotr Zubek", a "z każdym z nich jubilatka zaśpiewa w duecie".

Artystce i jej gościom będzie towarzyszył zespół pianisty Piotra Matuszczyka. Koncert poprowadzi Piotr Jędrzejczak.

Jak wyjaśniono, koncert rozpocznie się 24 września o godz. 19 i będzie transmitowany na antenie Radia dla Ciebie oraz Radia WNET.

"Z uwagi na ograniczenia spowodowane pandemią koncert odbędzie się w formule hybrydowej, zachęcamy do oglądania wideo transmisji dostępnej na stronie: https://www.stao.com.pl/joannarawik" - czytamy w informacji.

Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

kgr/