O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Kierowca autobusu szkolnego miał 1,6 promila i wiózł 30 dzieci

1,6 promila alkoholu miał w organizmie kierowca autobusu szkolnego, który do szkoły w małopolskich Babicach przywiózł 30 dzieci. Mężczyzna został zatrzymany, jak wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty – poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Autobusy szkolne. Fot. PAP/Michał Walczak
Autobusy szkolne. Fot. PAP/Michał Walczak

Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, co dla zawodowego kierowcy oznacza utratę pracy.

Za popełnione przestępstwo 51-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna.

Patrol oświęcimskiej drogówki zatrzymał szkolny autobus do kontroli w ramach akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dzieciom poruszającym się po drogach jak i korzystającym ze zorganizowanych i indywidualnych form dowozu na lekcje. (PAP)

js/

Zobacz także

  • Zderzenie tramwajów i autobusu na alei Solidarności. Fot. X/Policja Warszawa
    Zderzenie tramwajów i autobusu na alei Solidarności. Fot. X/Policja Warszawa

    Wypadek w Warszawie. Zderzenie tramwajów i autobusu

  • Pojazdy Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD
    Pojazdy Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. Fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD

    Autobusy ze zwolnionymi z więzień Palestyńczykami są na palestyńskim terytorium

  • Rekonstrukcja bitwy pod Ossowem.Fot. PAP/	Albert Zawada (zdjęcie ilustracyjne)
    Rekonstrukcja bitwy pod Ossowem.Fot. PAP/ Albert Zawada (zdjęcie ilustracyjne)

    W sierpniu 1920 r. warszawskie autobusy sprawiły się bohatersko jak paryskie taksówki nad Marną

  • Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił przetarg na zakup 120 autobusów przegubowych. Fot. ZTM
    Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił przetarg na zakup 120 autobusów przegubowych. Fot. ZTM

    Warszawa kupi 120 nowych autobusów przystosowanych do ewakuacji ludności

Serwisy ogólnodostępne PAP