Gdzie występują trzęsienia ziemi w Europie?

2021-09-28 11:06 aktualizacja: 2021-09-28, 12:50
Zniszczony kościół po trzęsieniu ziemi w Roussochoria, wschodnia Kreta, Grecja, 27 września 2021 r. Fot.  PAP/EPA/NIKOS CHALKIADAKI
Zniszczony kościół po trzęsieniu ziemi w Roussochoria, wschodnia Kreta, Grecja, 27 września 2021 r. Fot. PAP/EPA/NIKOS CHALKIADAKI
W silnym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6, które nawiedziło w poniedziałek rano grecką Kretę zginął robotnik pracujący przy renowacji cerkwi w okolicach miejscowości Arkalochori. 11 osób jest rannych. Wstrząsy uszkodziły budynki i wodociągi, ewakuowano szkoły. Nie ma informacji, aby poszkodowani zostali turyści.

62-letni robotnik zginął po zawaleniu się sklepienia w remontowanej cerkwi św. Proroka Eliasza w pobliżu leżącego kilkanaście kilometrów na południe od epicentrum wstrząsów Arkalochori. Drugi pracujący przy renowacji świątyni mężczyzna został wyciągnięty z gruzów przez ratowników, nie odniósł poważnych ran - informuje grecka agencja prasowa AMNA.

Oprócz jednej ofiary śmiertelnej, hospitalizowano 11 rannych, większość z nich ze złamaniami - przekazał agencji AFP przedstawiciel lokalnego pogotowia ratunkowego. (PAP)

Fot. Maciej Zieliński, Adam Ziemienowicz