Tragedia w Pułtusku. Wyłowione z rzeki ciała to 39-letnia matka i jej 5-letnia córka

2021-10-02 13:42 aktualizacja: 2021-10-03, 08:02
Fot. PAP/Michał Zieliński
Fot. PAP/Michał Zieliński
Policja ustaliła tożsamość wyłowionych w sobotę rano z rzeki Narew ciał. To matka z córką, obie mieszkanki powiatu pułtuskiego. Sekcja zwłok zaplanowana jest na poniedziałek. Sprawą zajmuje się pułtuska prokuratura.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 6 rano. Jak poinformowała sierż. Renata Soból z KPP w Pułtusku (woj. mazowieckie), policja otrzymała zgłoszenie o wyłowieniu ciała dziecka z rzeki Narew. Trzy kilometry dalej odnaleziono ciało kobiety.

"Na obecnym etapie postępowania została ustalona tożsamość obu osób. Jest to 5–letnia dziewczynka i 39–letnia kobieta, matka z córką, obie mieszkanki powiatu pułtuskiego" - powiedziała zastępczyni Prokuratora Rejonowego w Pułtusku Monika Kosińska-Kaim.

Dodała, że funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji przesłuchają w sobotę członków rodziny i odbędzie się identyfikacja ciał.

Sierż. Soból powiedziała wcześniej, że policja "nie otrzymała żadnego zgłoszenia o zaginięciu dziecka, również okoliczne jednostki nie miały takiego zgłoszenia". Przy zwłokach nie znaleziono żadnych dokumentów tożsamości.

Na poniedziałek zaplanowana jest sekcja zwłok. Sprawą zajmuje się pułtuska prokuratura. (PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

liv/mmi/