Braun krzyczał "Będziesz pan wisiał!" z mównicy sejmowej. Czy straci immunitet?

2021-10-05 08:51 aktualizacja: 2021-10-05, 12:49
Grzegorz Braun. Fot. PAP/Marek Pietruszka
Grzegorz Braun. Fot. PAP/Marek Pietruszka
Oczekuję, że prokuratura będzie wnioskowała o uchylenie immunitetu posła Grzegorza Brauna. Mam nadzieję, że do tego dojdzie, bo potrzebna jest asertywna, jednoznaczna postawa, że przekroczenie granic musi być karane - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski w RMF FM poinformował, że złożył już zeznania w prokuraturze w sprawie słów kierowanych wobec niego przez Grzegorza Brauna. Poseł Konfederacji w Sejmie mówił o przyszłym "akcie oskarżenia" za działania rządu i resortu zdrowia podczas pandemii COVID-19. Już po tym, gdy skończył się czas jego wypowiedzi i mikrofon został wyłączony, Braun krzyknął w kierunku siedzącego w ławach rządowych Niedzielskiego: "Będziesz pan wisiał!".

"Już miałem okazję zeznawać w prokuraturze na ten temat. To nie jest tylko ten jeden epizod, bo to są też groźby, które pojawiały się na spotkaniach publicznych, gdzie pan poseł Braun nawoływał do publicznego aresztowania mnie, czyli takiego obywatelskiego zatrzymania, co też jest próbą wywołania agresji czy hejtu w moją stronę, a tak naprawdę nawoływaniem zwolenników do tego, żeby tę agresję okazywać" - powiedział minister.

Niedzielski: przekroczenie granic musi być karane

Niedzielski dodał, że oczekuje, że prokuratura będzie wnioskowała o uchylenie immunitetu Braunowi.

"Mam nadzieję, że do tego dojdzie, bo tutaj jest potrzebna taka asertywna, jednoznaczna postawa, że przekroczenie granic musi być karane" - powiedział szef MZ.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie słów kierowanych przez posła Brauna wobec ministra Niedzielskiego. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury od marszałek Sejmu Elżbiety Witek i od Adama Niedzielskiego. (PAP)

Autorka: Olga Zakolska

dsk/