Minister zdrowia złożył życzenia z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego. "W czasie pandemii ich rola zyskała wyjątkowe znaczenie"

2021-10-13 16:24 aktualizacja: 2021-10-13, 16:23
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki
W czasie pandemii koronawirusa rola ratowników medycznych zyskała wyjątkowe znaczenie i jest szczególnie ważna. Pragnę wyrazić swoje najwyższe uznanie dla państwa pracy - napisał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski w życzeniach z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego.

13 października obchodzony jest Dzień Ratownictwa Medycznego, który został ustanowiony na podstawie art. 9 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z 8 września 2006 r.

Z tej okazji minister zdrowia skierował życzenia i podziękowania wszystkim ratownikom, dyspozytorom, pielęgniarkom i lekarzom, a także wszystkim zaangażowanym w szerzenie idei ratownictwa i pierwszej pomocy.

"W czasie pandemii koronawirusa rola ratowników medycznych zyskała wyjątkowe znaczenie i jest szczególnie ważna, dlatego pragnę wyrazić swoje najwyższe uznanie dla Państwa pracy. Proszę przyjąć życzenia zdrowia i satysfakcji z pełnienia misji ratowania ludzkiego życia" - napisał Niedzielski.

Do zadań ratowników należy m.in. zabezpieczanie osób znajdujących się w miejscu wypadku, ocena stanu ich zdrowia oraz podejmowanie niezbędnych czynności ratunkowych. W razie potrzeby służą wsparciem psychicznym. Zadaniem ratowników medycznych jest także m.in. organizowanie i prowadzenie zajęć z zakresu pierwszej pomocy. (PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

mmi/