Są nowe zalecenia co do farmakoterapii COVID-19

2021-10-14 19:17 aktualizacja: 2021-10-14, 20:41
Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Są nowe zalecenia w sprawie farmakoterapii w zakresie COVID-19 – poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

Na konferencji prasowej w Warszawie wiceminister wyjaśniał, że Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji dokonuje na bieżąco analizy wyników badań klinicznych, które są publikowane.

"Aktualnie zmieniły się zalecenia odnośnie dwóch leków" - podał wiceminister zdrowia. Zaznaczył, że nadal nie ma żadnych wskazań dla pacjentów, którzy chorują w trybie łagodnym.

Nowe zalecenia dostępne są od czwartku na stronie AOTMiT pod adresem: https://www.aotm.gov.pl/media/2021/10/Farmakoterapia-COVID-19-Aktualizacja-wersja-2.9-14.10.2021.pdf

"Rozmawiamy aktualnie z pięcioma producentami, którzy są najbliżej rejestracji, rozpoczęcia rozmów z Europejską Agencją Leków na temat ewentualnych dostaw i ustaleniu wskazań do podawania tych leków" – wskazał wiceminister. "Są to firmy Eli Lilly, z którą jest dokonany zakup terapii. Pozostałe cztery są na różnym etapie dowodów naukowych - to MSD, (…), Pfizer, Astra Zeneca oraz Roche" – podał. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl