Pociąg osobowy zderzył się z powalonym drzewem. Są poszkodowani

2021-10-21 14:00 aktualizacja: 2021-10-21, 16:23
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Wojtek Jargiło
"Trzy osoby zostały poszkodowane po tym jak w wyniku silnego pociąg wjechał w drzewo w pobliżu Gryfic" – poinformował PAP w czwartek rzecznik PKP PLK Bartosz Pietrzykowski.

"Był to pociąg relacji Szczecin–Kołobrzeg, na miejsce wysłaliśmy już ekipę techniczną, która ma usunąć drzewo z torów. Pasażerowie wysiądą w Gryficach, a w dalszą podróż zabierze ich kolejny pociąg tego samego przewoźnika, który zostanie wysłany z Goleniowa" -  poinformował PAP w czwartek rzecznik prasowy PKP PLK Bartosz Pietrzykowski.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gryficach mł. kpt. inż. Łukasz Góralski, uszkodzone zostały boczne szyby oraz przednia część pociągu, którym podróżowało 76 osób.

Jak dodał "trzy z nich zostały poszkodowane, jedna odmówiła pomocy".

W województwie 450 interwencji 

Do godziny 13.30 zachodniopomorscy strażacy interweniowali w województwie 450 razy. Najczęściej były to wyjazdy do powalonych drzew. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: myśliborskim, gryfińskim i goleniowskim.

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla całego województwa zachodniopomorskiego. Wiatr może osiągać prędkość w porywach do 100 km/h, a w pasie nadmorskim do 110 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do piątkowego poranka. (PAP)

Autorka: Małgorzata Miszczuk

mmi/