Groźby śmierci wobec posła Dariusza Jońskiego. "Wpakuję ci nóż w brzuch". Sprawa w prokuraturze

2021-11-02 14:02 aktualizacja: 2021-11-02, 18:04
Dariusz Joński. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Dariusz Joński. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Poseł Dariusz Joński (KO) zawiadomił prokuraturę w związku z groźbami, jakie otrzymał od anonimowego autora maila. Ta sama osoba grozi śmiercią także uczestniczce Powstania Warszawskiego Wandzie Traczyk-Stawskiej; zapowiada, że zamorduje ją jeszcze przed 11 listopada.

O złożeniu zawiadomienia poinformował w poniedziałek PAP Joński; przekazał także treść maila, który otrzymał.

"Ty szwabska k...o ...Jakim prawem pojawiasz się na cmentarzu polskich Bohaterów i bezcześcisz go? Za...ę cię Dirlewangerowcu...wpakuję ci nóż desantowy w brzuch jak Stefan Wilmont temu skurwielowi Adamowiczowi" - napisała w nocy z poniedziałku na wtorek do Jońskiego osoba podpisująca się jako "Oddział Anty Werwolf". "Wyp.....j za granicę białoruską do muslimów swoich" - zwrócił się autor mejla do posła.

Wiadomość została wysłana z konta mailowego "patrioty z Pabianic". Autor maila napisał też: "Tę komunistyczną szmatę Wandę Traczyk-Stawską, tę lewacką k...ę z demencją też zabiję przed 11 listopada. Diabli złego nie biorą... Ale ja pomogę oczyścić mój kraj. Zostanę bohaterem jak Stefan Wilmont. Nigdy nie będzie zgody polskich patriotów na waszą zdradę kraju...".

"Jesteś skazany na śmierć za zdradę ojczyzny. Wyrok wydano w imieniu Polski Podziemnej" - napisał autor maila do posła KO.

Joński złożył w związku z tą sprawą zawiadomienie w prokuraturze. Informuje w nim o możliwości popełnienia przestępstwa gróźb karalnych wobec niego i Wandy Traczyk-Stawskiej, czyli o czyn z art. 190 kk.

"Treść i okoliczności przekazania gróźb wzbudziły we mnie uzasadnioną obawę, że groźba może zostać spełniona" - powiedział Joński PAP. "Takich rzeczy nie wolno ignorować, zwłaszcza że autor grozi śmiercią także uczestniczce Powstania Warszawskiego" - dodał poseł.

Maile podobnej treści otrzymali także inni politycy PO, m.in. europoseł Radosława Sikorski, o czym poinformował na Twitterze.(PAP)

Autor: Piotr Śmiłowicz

dsk/