O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Mariusz Przybylski: dla mężczyzn projektuje się znacznie trudniej

„W modzie damskiej można sobie pozwolić na o wiele więcej. Trudniej jest zrobić coś nowoczesnego w modzie męskiej – która jest hermetyczna i klasyczna – żeby tego faceta nie przebrać, a zarazem, żeby pokazać coś świeżego” – mówi PAP Life Mariusz Przybylski.

Warszawa, 23.06.2017. okaz nowej kolekcji Mariusza Przybylskiego. Nz. projektant Mariusz Przybylski (C). (ls/doro) Fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński
Fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński / Warszawa, 23.06.2017. okaz nowej kolekcji Mariusza Przybylskiego. Nz. projektant Mariusz Przybylski (C). (ls/doro) Fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Projektant znany z eklektycznych, wysublimowanych projektów stworzył unikalną kolekcję, składającą się z czterech linii powstałych w oparciu o T-shirty zaprojektowane z udziałem znanego koszykarza Marcina Gortata.

W rozmowie z PAP Life Przybylski wyjawia, dlaczego najpierw zainteresował się projektowaniem dla panów. „Zacząłem od mody męskiej, bo była mi bliższa – bardziej ją wtedy czułem, rozumiałem. Pamiętam, jak jeszcze byłem studentem na ASP w Łodzi i sam sobie szyłem ubrania, bo zwyczajnie nie miałem w czym chodzić. Chyba dlatego to tak naturalnie się potoczyło, że zacząłem projektować dla mężczyzn” – wyjaśnia.

Z designerem rozmawiamy m.in. o różnicach w tworzeniu mody dla kobiet i mężczyzn oraz o tym, jak definiuje on styl. (PAP Life)

iwo/ jbr/

Tematy

Zobacz także

  • Cienkowska: Polscy twórcy, muzycy, projektanci, programiści i designerzy budują rozpoznawalność naszego kraju za granicą. Fot. Adobe Stock/AboutLife
    Cienkowska: Polscy twórcy, muzycy, projektanci, programiści i designerzy budują rozpoznawalność naszego kraju za granicą. Fot. Adobe Stock/AboutLife

    Szefowa MKiDN: ogłaszamy start trzech programów Instytutu Przemysłów Kreatywnych na 2026 r

  • Adobe Stock
    Adobe Stock

    Ponadczasowe elementy garderoby, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie

  • Kolekcja Magdy Butrym (zdjęcie ilustracyjne). Źródło: Facebook/Magda Butrym
    Kolekcja Magdy Butrym (zdjęcie ilustracyjne). Źródło: Facebook/Magda Butrym

    Polka wśród najbardziej wpływowych postaci światowej mody. To pierwszy taki przypadek

  • Katarzyna Butowtt. Fot. Materiały prasowe
    Katarzyna Butowtt. Fot. Materiały prasowe
    Specjalnie dla PAP

    Trudna przeszłość Katarzyny Butowtt. „Przyjmowałam bicie za coś oczywistego” [WYWIAD]

Serwisy ogólnodostępne PAP