Travis Scott zapłaci za pogrzeby fanów, którzy zginęli w trakcie jego koncertu

2021-11-09 08:32 aktualizacja: 2021-11-09, 08:59
Amerykański raper Travis Scott. Fot. PAP/EPA/HELLE ARENSBAK
Amerykański raper Travis Scott. Fot. PAP/EPA/HELLE ARENSBAK
W ubiegły piątek, podczas występu Scotta na festiwalu Astroworld, fani ruszyli gwałtownie pod scenę, miażdżąc i tratując się nawzajem. Dwa dni po tragedii gwiazdor rapu zadeklarował, że zwróci koszty pochówku ośmiu osób, które wówczas zmarły.

Ofiary miały od 14 do 27 lat. Ponadto kilkaset osób doznało obrażeń. Krótko po tragedii raper wydał oświadczenie, w którym wyznał, że jest „całkowicie zdruzgotany” tym faktem i zaoferował pomoc rodzinom poszkodowanych.

Teraz skonkretyzował na czym owa pomoc ma polegać. Jak podało CNN, po pierwsze: pokryje koszty pogrzebów ofiar. Po drugie: nawiązał współpracę z internetowym serwisem BetterHelp, który świadczy usługi poradnictwa i terapii online. Osoby dotknięte tragedią mogą liczyć na miesięczną terapię online. Scott odwołał też swój koncert na kolejnym festiwalu Day N Vegas (12-14 listopada).

Według magazynu „Spin” do tej pory wpłynęło 36 pozwów sądowych oskarżających organizatorów festiwalu o zaniedbania. Organizatorzy zadeklarowali na razie zwrot pieniędzy za bilety. (PAP)

kgr/

TEMATY: