Policja zatrzymała czterech kolejnych kurierów przewożących migrantów

2021-11-15 07:04 aktualizacja: 2021-11-15, 08:34
Fot. PAP/Artur Reszko
Fot. PAP/Artur Reszko
Czterech kolejnych kurierów - obywateli Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Szwecji i Niemiec - przewożących osoby nielegalnie przebywające w kraju zatrzymała podlaska policja. W autach przewozili łącznie 33 osoby.

Do zatrzymań doszło podczas kontroli drogowych w miejscowościach Wiercień, Kleszczele, Narew i Bielsk Podlaski - podał w poniedziałek rano zespół prasowy podlaskiej policji.

Obywatel Wielkiej Brytanii, zatrzymany do kontroli w miejscowości Wiercień, przewoził w aucie ośmiu Irakijczyków.

Policjanci z Olsztyna, zatrzymali do kontroli toyotę, którą kierował obywatel Szwecji przewożący dziesięciu Irakijczyków.

Także Irakijczyków przewoził zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy z Krakowa kierowca volkswagena. Obywatel Niemiec przewoził w aucie dziewięć osób.

Natomiast policjanci z Katowic zatrzymali Kleszczelach do kontroli forda, którym kierował obywatel Ukrainy. "Na tego kierowcę czekały osoby w miejscu, skąd miał je odebrać" - podała policja. Miał przewieźć sześciu Irakijczyków.

Dotychczas, od początku kryzysu przy polsko-białoruskiej granicy, policja zatrzymała w Podlaskiem ponad 260 osób w związku z pomocnictwem przy przekraczaniu granicy. (PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

kgr/