Sojusz Lewicy Demokratycznej zmienił skrót z SLD na Lewica

2019-08-06 19:13 aktualizacja: 2019-08-06, 20:35
Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Partia Sojusz Lewicy Demokratycznej zmieniła skrót z SLD na Lewica - poinformowała we wtorek wieczorem PAP rzeczniczka partii Anna-Maria Żukowska po Konwencji Krajowej Sojuszu.

Zmiana spowodowana jest powstaniem partyjnego Komitetu Wyborczego Lewica, z którego mają startować w wyborach parlamentarnych kandydaci: Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny, Razem i szeregu mniejszych ugrupowań lewicowych, a który będzie komitetem partyjnym SLD.

"Na konwencji zmieniliśmy statut tak, że doszło do zmiany tego skrótu. Delegaci, którzy stawili się dziś licznie, zdecydowali o tym jednogłośnie" - powiedziała PAP Żukowska. Zaznaczyła, że zmiana skrótu była jedyną kwestią, którą zajmowali się uczestnicy konwencji i nie była na niej omawiana kwestia list wyborczych.

W poniedziałek na konferencji prasowej liderzy: SLD, Wiosny i Lewicy Razem poinformowali, że przedstawiciele ugrupowań lewicowych pójdą do jesiennych wyborów jako KW Lewica, a bazą organizacyjną startu będą struktury SLD. Oznaczać to będzie, że KW Lewica nie będzie komitetem koalicyjnym, który musi przekroczyć próg 8 proc., ale komitetem partyjnym, który musi przekroczyć próg 5 proc. (PAP)

wni/ mrr/