O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

NIK przeprowadza ankietę dla osób doświadczających przemocy domowej

Najwyższa Izba Kontroli sprawdza, czy podmioty odpowiedzialne za przeciwdziałanie przemocy domowej, a także za wsparcie ofiar, rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków. W tym celu przeprowadza ankietę dostępną na jej stronie internetowej.

Kobieta. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Kobieta. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

"Zależy nam, aby osoby doświadczające przemocy mogły podzielić się swoimi doświadczeniami, w tym także ewentualnymi trudnościami, z jakimi spotykały się, zgłaszając przemoc domową i ubiegając się o pomoc" – przekazała NIK.

Podkreśliła też, że celem ankiety jest zbadanie opinii na temat oczekiwanego i uzyskanego wsparcia od uprawnionych instytucji, jak również zebranie informacji umożliwiających zidentyfikowanie elementów wymagających zmiany bądź udoskonalenia.

NIK zaznaczyła, że ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wyniki będą wykorzystane i prezentowane wyłącznie w formie zbiorczych zestawień. Zapewniła też, że będzie ona stanowić cenne uzupełnienie ustaleń z kontroli.

Ankieta jest dostępna na stronie internetowej NIK: https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/przemoc-ankieta.html. (PAP)

akuz/ joz/

Zobacz także

  • Tabliczka z napisem Sąd Okręgowy w Warszawie. Fot. PAP/Albert Zawada
    Tabliczka z napisem Sąd Okręgowy w Warszawie. Fot. PAP/Albert Zawada

    Sąd wymierzył kary w zawieszeniu dla b. prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i b.szefa klubu PSL Jana Burego

  • Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Albert Zawada
    Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Albert Zawada

    Prokuratura postawiła byłemu prezesowi NIK zarzuty związane m.in. z przestępstwami skarbowymi

  • Port Gdynia, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Andrzej Jackowski
    Port Gdynia, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Andrzej Jackowski

    Posłowie PiS złożyli do NIK wniosek o wszczęcie kontroli w Porcie Gdynia

  • Mariusz Haładyj. Fot. PAP/	Rafał Guz
    Mariusz Haładyj. Fot. PAP/ Rafał Guz

    Mariusz Haładyj zaprzysiężony na nowego szefa Najwyższej Izby Kontroli

Serwisy ogólnodostępne PAP