O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Portugalczyk Cristiano Ronaldo najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie

Cristiano Ronaldo, kapitan piłkarskiej reprezentacji Portugalii, rywala Polski w rozgrywkach Ligi Narodów, jest najlepiej zarabiającym piłkarzem świata, wynika z najnowszego rankingu magazynu finansowego “Forbes”. Dzięki grze w piłkę nożną 39-letni sportowiec inkasuje rocznie 263 mln euro.

Cristiano Ronaldo. Fot. PAP/EPA/MARK RUNNACLES
Cristiano Ronaldo. Fot. PAP/EPA/MARK RUNNACLES

Zawodnik saudyjskiego klubu Al-Nassr wyprzedza Lionela Messiego z Inter Miami, który inkasuje 124,8 mln euro. Argentyńczyk zarabia o 23,1 mln euro więcej niż trzeci w klasyfikacji “Forbesa” Brazylijczyk Neymar, który na co dzień broni barw Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej.

Na czwartym miejscu pod względem zarobków wśród piłkarzy jest Karim Benzema z saudyjskiego Al-Ittihad. Francuski napastnik inkasuje rocznie 96 mln euro.

Piątym najlepiej zarabiającym piłkarzem świata jest Kylian Mbappe z Realu Madryt. Roczne zarobki z gry w piłkę Francuza sięgają kwoty 83 mln euro.

Więcej

Wojciech Szczęsny. Fot. PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA
Wojciech Szczęsny. Fot. PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA

Szczęsny gotowy na swój debiut w Barcelonie? Być może wystąpi już w niedzielę

Poza wysokimi zarobkami piłkarskimi Cristiano Ronaldo generuje przychody także z działalności pozasportowej. Portugalczyk poprzez swoją spółkę CR7 posiada udziały w 20 firmach na całym świecie.

Spółki, w które zainwestował Ronaldo, działają w różnorodnych branżach, m.in. turystycznej, medialnej, odzieżowej, a także gastronomicznej.

Jak szacuje lizboński tygodnik “Expresso” pomimo wszechstronnej aktywności biznesowej Ronaldo to gra w piłkę przynosi mu największe wpływy. Portugalska gazeta odnotowuje bowiem, że od 2022 r. do połowy 20224 r. spółka CR7 wygenerowała niewiele ponad 1,5 mln euro.

Pochodzący z Madery Ronaldo, który pięciokrotnie zdobywał tytuł najlepszego piłkarza świata, aktywny jest także w mediach społecznościowych. Prowadzi m.in. kanał w sieci YouTube, który cieszy się popularnością wśród ponad 1 mld osób.

Z Lizbony – Marcin Zatyka (PAP)

zat/ co/ ał/

Zobacz także

  • Piłkarz Legii Warszawa Radovan Pankov. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Piłkarz Legii Warszawa Radovan Pankov. Fot. PAP/Leszek Szymański

    W Legii odejścia już przed końcem sezonu. Padła deklaracja

  • Kylian Mbappe. Fot. PAP/EPA/JULIO MUNOZ
    Kylian Mbappe. Fot. PAP/EPA/JULIO MUNOZ

    Pojedynek Realu z Barceloną okraszony kontuzjami. Tych gwiazd może zabraknąć

  • Irańscy kibice, fot. PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH
    Irańscy kibice, fot. PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

    Iran jednak obecny na mundialu w USA? "Reprezentacja gotowa do wyjazdu"

  • Rafael Marquez. Fot. PAP/EPA/CUAUHTEMOC MORENO
    Rafael Marquez. Fot. PAP/EPA/CUAUHTEMOC MORENO

    Jeszcze nie zagrali na mundialu, a po nim będzie nowy trener. Wielkie zmiany w Meksyku

Serwisy ogólnodostępne PAP