O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Premier Kaja Kallas poszukiwana listem gończym w Rosji

Rosyjska policja wystosowała list gończy za premier Estonii Kają Kallas - podała we wtorek agencja AFP, powołując się na komunikat resortu spraw wewnętrznych Rosji.

Premier Estonii Kaja Kallas, fot. PAP/EPA/Olivier Matthys
Premier Estonii Kaja Kallas, fot. PAP/EPA/Olivier Matthys

W bazie danych rosyjskiego MSW Kallas figuruje jako "poszukiwana na podstawie kodeksu karnego". Nie sprecyzowano jednak, o jakie przestępstwo lub wykroczenie oskarżono estońską premier.

Więcej

Premier Estonii Kaja Kallas, fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS
Premier Estonii Kaja Kallas, fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS

Premier Estonii: chcemy wydalić z kraju każdą osobę ze statusem rezydenta, która przyjmie obywatelstwo Rosji

List gończy wysłano także za estońskim sekretarzem stanu Taimarem Peterkopem oraz ministrem kultury Litwy Simonasem Kairysem.

Źródło w rosyjskich służba bezpieczeństwa, cytowane przez rosyjską agencję TASS, podało, że przeciwko estońskim politykom i litewskiemu ministrowi toczy się postępowanie karne za "zniszczenie i uszkodzenie pomników żołnierzy sowieckich".

Usuwanie sowieckich pomników i ponowne pochówki szczątków żołnierzy Armii Czerwonej znów znalazły się w centrum estońskiej debaty publicznej w 2022 roku, kiedy Rosja rozpoczęła pełnoskalową inwazję na Ukrainę.

sma/

Zobacz także

  • Szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas. Fot. PAP/Victor Kovalchuk
    Szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas. Fot. PAP/Victor Kovalchuk

    Kallas: porozumienie USA-Iran w sprawie zawieszenia broni szansą na deeskalację

  • Kaja Kallas Fot. PAP/Wiktor Dąbkowski
    Kaja Kallas Fot. PAP/Wiktor Dąbkowski

    Szefowa unijnej dyplomacji: nie możemy pozwolić sobie na utratę kolejnego kluczowego szlaku handlowego

  • Andii Sybiha i szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas, fot. X/@andrii_sybiha
    Andii Sybiha i szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas, fot. X/@andrii_sybiha

    Do Kijowa przybyli szefowie MSZ krajów UE i szefowa unijnej dyplomacji

  • Szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas. Fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS
    Szefowa unijnej dyplomacji Kaja Kallas. Fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS

    Trump wstrzymuje ataki na irańskie elektrownie. Kallas mówi o „pozytywnym sygnale”

Serwisy ogólnodostępne PAP