O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Premier Tusk spotkał się z ambasadorem USA

Premier Donald Tusk poinformował w czwartek, że spotkał się z ambasador USA w Polsce Thomasem Rosem. Po rozmowach szef rządu ocenił, że Rose „świetnie rozumie” wewnętrzną i zewnętrzną sytuację Polski.

Ambasador Tom Rose i premier Donald Tusk, fot. X/@USAmbPoland
Ambasador Tom Rose i premier Donald Tusk, fot. X/@USAmbPoland

Amerykański dyplomata zamieścił w czwartek na platformie X wpis i wspólne zdjęcia z Tuskiem. Szef polskiego rządu udostępnił wpis Rose'a na swoim profilu i opatrzył go słowami: „Dobre spotkanie. Ambasador Rose jest prawdziwym przyjacielem Polski i świetnie rozumie naszą zewnętrzną i wewnętrzną sytuację”.

W swoim wpisie ambasador Rose przekazał, że rozmowa z Tuskiem podkreśliła jak ważna jest Polska dla Stanów Zjednoczonych. 

 

 

„To był dla mnie ogromny zaszczyt spotkać się dziś z niezwykle błyskotliwym premierem Donaldem Tuskiem - wielkim polskim patriotą i powszechnie szanowanym liderem. Nasza rozmowa podkreśliła, jak ważna jest Polska dla Stanów Zjednoczonych i jak wiele możemy razem osiągnąć. W ramach doktryny America First, pod przywództwem prezydenta Donalda Trumpa, sojusz USA-Polska, kierowany przez takich liderów jak premier Tusk, nadal się umacnia” - napisał Rose.

 

 

W połowie października Rose został zaprzysiężony w Departamencie Stanu na ambasadora USA w Polsce. Tom Rose jest prawicowym publicystą i komentatorem radiowym oraz byłym doradcą wiceprezydenta Mike'a Pence'a, znanym z silnie proizraelskich poglądów. Przed nominacją prowadził program radiowy Bauer&Rose Show. 

Więcej

Thomas Rose Fot. X/US Embassy Warsaw
Thomas Rose Fot. X/US Embassy Warsaw

Thomas Rose zaprzysiężony. Kim jest nowy ambasador USA w Polsce?

6 listopada prezydent Karol Nawrocki przyjął w Belwederze listy uwierzytelniające od nowego ambasadora USA w Polsce.

kos/ mro/ sma/

Zobacz także

  • Premier: jeśli pojawi się szansa na zwiększenie obecności amerykańskiej w Polsce, rząd i prezydent będą współpracować w tej sprawie. Fot. Adobe Stock/ Artur Grom
    Premier: jeśli pojawi się szansa na zwiększenie obecności amerykańskiej w Polsce, rząd i prezydent będą współpracować w tej sprawie. Fot. Adobe Stock/ Artur Grom

    Zwiększenie wojsk amerykańskich w Polsce? Premier Tusk: rząd i prezydent będą współpracować w tej sprawie

  • Premier Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Premier Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Premier o inicjatywie prezydenta ws. nowej konstytucji: proponuję zacząć od przestrzegania aktualnej ustawy zasadniczej

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/	Albert Zawada
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/ Albert Zawada

    Prezes PiS: Tusk niszczy relacje polsko-amerykańskie, a w tym czasie Niemcy je zacieśniają

  • Premier Polski Donald Tusk. Fot. PAP/	Albert Zawada
    Premier Polski Donald Tusk. Fot. PAP/ Albert Zawada

    Donald Tusk spotka się w poniedziałek w Rzeszowie z premier Ukrainy

Serwisy ogólnodostępne PAP