O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Prezydent Ukrainy: osłabienie sankcji wobec rosyjskiej nafty może dać Rosji 10 mld USD na wojnę

Osłabienie sankcji wobec rosyjskiej ropy naftowej pomoże Moskwie w kontynuacji wojny przeciwko Ukrainie i może jej dać na wojnę blisko 10 mld dolarów – oświadczył w piątek w Paryżu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/	Vladyslav Musiienko
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/ Vladyslav Musiienko

- Ważne jest dalsze kontynuowanie presji na Rosję za wojnę. Należy pokonać blokowanie 20. pakietu sankcji UE przeciwko Rosji. Tym bardziej na tle decyzji Ameryki o częściowym osłabieniu sankcji przeciwko rosyjskiej ropie, która znajduje się dziś na tankowcach w morzu – powiedział na konferencji prasowej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Więcej

 Dmitrijew: zwolnienie rosyjskiej ropy z sankcji przez USA będzie dotyczyć 100 mln baryłek. Fot. Adobe Stock/ Kalyakan
Dmitrijew: zwolnienie rosyjskiej ropy z sankcji przez USA będzie dotyczyć 100 mln baryłek. Fot. Adobe Stock/ Kalyakan

USA zdjęły sankcje na rosyjską ropę. Dmitrijew zabrał głos

Prezydent Ukrainy: Rosja powinna zakończyć tę wojnę

- Tylko to jedno osłabienie (sankcji – PAP) ze strony Ameryki może dać Rosji na wojnę blisko 10 miliardów dolarów. To z pewnością nie pomaga pokojowi. Dlatego zdecydowanie UE i innych partnerów na świecie powinno być zachowane, aby Rosja nie miała żadnych iluzji. Rosja powinna zakończyć tę wojnę – podkreślił Zełenski. (PAP)

jjk/ kar/gn/

Zobacz także

  • Tammy Bruce. Fot. PAP/EPA/	KENA BETANCUR
    Tammy Bruce. Fot. PAP/EPA/ KENA BETANCUR

    USA przestrzegły Rosję przed „systematycznym” bombardowaniem Kijowa i placówek dyplomatycznych

  • fot. X/@nexta_tv
    fot. X/@nexta_tv

    Rosyjski dron spadł na wieżowiec w Rumunii. Ambasador Rosji wezwany do MSZ

  • Graffiti autorstwa włoskiego artysty TV Boya na murze budynku w Buczy. Fot. PAP/	Vladyslav Musiienko
    Graffiti autorstwa włoskiego artysty TV Boya na murze budynku w Buczy. Fot. PAP/ Vladyslav Musiienko

    Katowice zorganizują wakacyjny wypoczynek dla 44 dzieci z dotkniętej wojną ukraińskiej Buczy

  • Szef MSZ Radosław Sikorski. Fot. PAP/Vladyslav Musiienko
    Szef MSZ Radosław Sikorski. Fot. PAP/Vladyslav Musiienko

    Radosław Sikorski rozmawiał z szefem MSZ Ukrainy. Wśród tematów bezpieczeństwo w regionie

Serwisy ogólnodostępne PAP