O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Rajd Dakar. Eryk Goczał drugi na trzecim etapie, Hołowczyc nadal jedzie mimo awarii [NASZE WIDEO]

Eryk Goczał zajął drugie miejsce na trzecim etapie Rajdu Dakar w klasie challenger, który prowadził z Al Duwadimi do Al Salamiya i miał 733 km długości w tym 438 km odcinka specjalnego. Etap wygrał Amerykanin Mitchell Guthier.

Krzysztof Hołowczyc podczas 46. Rajdu Dakar, fot. PAP/Panoramic/ANTONIN VINCENT
Krzysztof Hołowczyc podczas 46. Rajdu Dakar, fot. PAP/Panoramic/ANTONIN VINCENT

Goczał, który wygrał dwa pierwsze etapy tegorocznej imprezy i był także najszybszy na trasie prologu, w poniedziałek stracił do Amerykanina 1.09. Trzeci na mecie zameldował się Marek Goczał, który stracił 5.32.

Więcej

Eryk Goczał podczas Rajdu Dakar, fot. PAP/EPA/DAKAR PRESS TEAM/Aaron Wishart
Eryk Goczał podczas Rajdu Dakar, fot. PAP/EPA/DAKAR PRESS TEAM/Aaron Wishart

Rajd Dakar. 19-letni Eryk Goczał nie zwalnia tempa, Hołowczyc utknął na trasie [NASZE WIDEO]

Po prawie 300 km poniedziałkowego odcinka specjalnego klan Goczałów jechał na czele stawki w klasie challenger. W końcówce wszyscy mieli trochę problemów nawigacyjnych, najlepiej spisał się natomiast pilot Guthiera Kellon Walch i Amerykanie wyprzedzili Polaków.

W klasyfikacji generalnej liderem jest oczywiście nadal Eryk Goczał, drugi ze stratą 15.47 jest Marek Goczał. Na trzecią pozycję awansował Guthier - strata 15.58.

Do mety na razie nie dojechał trzeci z klanu Goczałów - Michał.

Wśród kierowców samochodów etap wygrał Brazylijczyk Lucas Moraes (Toyota GR DKR Hilux), szósty czas gorszy o 3.29 zanotował dotychczasowy lider Hiszpan Carlos Sainz (Audi RS Q e-tron). W klasyfikacji generalnej Sainz spadł na drugą lokatę, prowadzenie objął natomiast kierowca z Arabii Saudyjskiej Yazeed Al-Rajhi (Toyota Hilux Overdrive), który w poniedziałek był trzeci.

Na starcie 3. etapu stanął także Krzysztof Hołowczyc, który dzień wcześniej z powodu awarii samochodu stracił szansę walki o czołową lokatę. Polak dojechał na 25. pozycji.

Na mecie trudnego etapu zameldowali się już także polscy motocykliści. Etap wygrał Argentyńczyk Kevin Benavides (Red Bull KTM Racing), 24. był Konrad Dąbrowski (KTM 450 Rally) - strata 26.23 s, a 30. Maciej Giemza (Husqvarna FR 450 Rally) - strata 33.02. (PAP)

sma/

Zobacz także

  •  Luciano Benavides podczas rajdu Dakar. Fot. EPA/YOAN VALAT
    Luciano Benavides podczas rajdu Dakar. Fot. EPA/YOAN VALAT

    Rajd Dakar - Benavides pokonał Brabeca o... dwie sekundy

  • Rajd Dakar. Fot. EPA/ERNESTO
    Rajd Dakar. Fot. EPA/ERNESTO

    Rajd Dakar - zwycięstwo Al-Attiyah, Marek Goczał 13. [NASZE WIDEO]

  • Bartłomiej Tabin. Fot. PAP/EPA/Marie Hessel
    Bartłomiej Tabin. Fot. PAP/EPA/Marie Hessel

    Rajd Dakar – wypadek Tabina, nowy lider wśród motocyklistów

  • Rajd Dakar – Energylandia w środę daleko, udany powrót Dąbrowskiego [NASZE WIDEO]

Serwisy ogólnodostępne PAP