O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Ralph Kaminski i Smolik wskrzeszają utwór „Cheri Cheri Lady”

Na tydzień przed premierą produkcji platformy Max, serialu „Lady Love”, do sieci trafił singiel promujący ten obraz. Ralph Kaminski i Smolik postanowili sięgnąć po klasykę pop lat 80., utwór „Cheri Cheri Lady” duetu Modern Talking i nadać mu nowy charakter.

Teledysk do utworu "Cheri Cheri Lady". Fot. YouTube
Teledysk do utworu "Cheri Cheri Lady". Fot. YouTube

„Pisząc muzykę do "Lady Love" zanurzyłem się w głębiny brzmień lat 80. Na potrzeby serialu powstał również cover sztandarowego hitu z epoki. Oddajemy w Wasze ręce naszą wersję "Cheri Lady" nagraną z Ralphem Kaminskim – artystą, którego twórczość podziwiam. Dobrej zabawy” – przekazał w oficjalnym komunikacie Andrzej Smolik, który odpowiada za całą warstwę muzyczną w nowej produkcji Max.

Cover szlagieru z lat 80. dla artystów był także okazją do spotkania na planie produkcji, która z kolei Kaminskiemu otworzyła drzwi do poważnego aktorskiego debiutu. W serialu wokalista wciela się w postać Ferdynanda „Freda”, piosenkarza z klubu Bogusia, którego gra Borys Szyc. Jak zaznaczył, jego rola nie ogranicza się jedynie do śpiewania.

„Jako młody chłopak, myślałem o tym, żeby zostać aktorem. W pewnym momencie postanowiłem jednak pójść w stronę muzyczną, ale ta ciekawość pracy na planie filmowym we mnie została. "Lady Love" to moja pierwsza tak duża przygoda z aktorstwem. Lekki stres jest, na szczęście mogę liczyć na pomoc swoich ekranowych partnerów, m.in. Borysa Szyca” – wspomniał.

Serial „Lady Love”, w reżyserii Bartosza Konopki, zadebiutuje na platformie Max 20 grudnia. Produkcja skupia się na losach Lucyny Liss, którą portretuje Anna Szymańczyk (to jej debiut w roli głównej) - młodej dziewczyny z małego PRL-owskiego miasteczka, która w pogoni za wielkimi marzeniami o karierze ucieka za granicę. W RFN zyskuję popularność jako gwiazd pism i filmów dla dorosłych. Dzięki smykałce do interesów rewolucjonizuje tę gałąź branży rozrywkowej. (PAP Life)

mdn/ag/ ał/

Zobacz także

  • Michael Gira. Fot. PAP/EPA/BALAZS MOHAI
    Michael Gira. Fot. PAP/EPA/BALAZS MOHAI

    Legenda awangardowego rocka zagra w Warszawie. Zespół będzie promować swoją ostatnią płytę

  • Pisarz, muzyk rockowy i wokalista Tomasz Lipiński. Fot. PAP/Leszek Szymański
    Pisarz, muzyk rockowy i wokalista Tomasz Lipiński. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Tomek Lipiński: "Jeszcze będzie przepięknie" to opowieść o mnie, moim kraju i pokoleniu

  • Pianistka Aleksandra Świgut. Fot. PAP/Tomasz Gzell
    Pianistka Aleksandra Świgut. Fot. PAP/Tomasz Gzell

    Aleksandra Świgut: wygrywa szlachetna pianistyka, choć dość konserwatywna

  • Ikona R&B i pionier neo-soulu, D’Angelo. Fot. PAP/EPA/LAURENT GILLIERON
    Ikona R&B i pionier neo-soulu, D’Angelo. Fot. PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

    Zmarł D’Angelo. Poruszające wspomnienia polskiej piosenkarki o ikonie R&B

Serwisy ogólnodostępne PAP