O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Sędzia zostawiła w aucie 85-letnią matkę. Seniorka trafiła do szpitala

Sędzia Sądu Rejonowego w Toruniu zostawiła w aucie 85-letnią matkę. Interweniujący policjant wybił szybę, a seniorka trafiła do szpitala. Toruńska prokuratura złoży wniosek o wyłączenie z badania sprawy celem zachowania bezstronności.

Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Szymon Pulcyn
Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Szymon Pulcyn

"Policjanci i załoga karetki pogotowia zostali wezwani do kobiety, która była zamknięta w samochodzie w Toruniu. Funkcjonariusz zbił szybę, starszej pani udzielono pierwszej pomocy i została przewieziona do szpitala" - powiedział PAP w piątek Rafał Ruta z Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Podkreślił, że obecnie policja, a także toruńska prokuratura prowadzą czynności procesowe w tej sprawie.

"Mogę potwierdzić, że osobą, która opiekowała się 85-letnią panią była sędzia Sądu Rejonowego w Toruniu. Celem zachowania bezstronności i obiektywizmu, po wykonaniu czynności niecierpiących zwłoki, zostanie złożony wniosek do prokuratora regionalnego w Gdańsku o wyznaczenie innej jednostki prokuratury do zbadania tej sprawy" - podkreślił Ruta.

Więcej

Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Leszek Szymański
Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Leszek Szymański

Policja ujęła dwóch podpalaczy. Wyrządzili straty oszacowane na 470 tys. zł

Dodał, że postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Ruta podkreślił, że z uwagi na charakter sprawy nie może udzielić informacji, w jakim stanie do szpitala została zabrana starsza kobieta.

Policjant wezwany na miejsce zdarzenia wybił szybę, gdyż 85-latka dawała wyraźne znaki, że ma problem z oddychaniem. Pojazd pozostawiony był na słońcu, a seniorka nie umiała otworzyć od wewnątrz drzwi auta.

Na tym etapie śledztwa nikomu nie przedstawiono jeszcze zarzutów.

"Policja apeluje, aby nigdy nie pozostawiać osób w samochodzie, gdy na zewnątrz jest bardzo ciepło. Nawet krótkie przebywanie w rozgrzanym aucie może zagrozić zdrowiu, a nawet życiu, szczególnie osób osłabionych, dzieci czy seniorów, a także zwierząt" - powiedziała oficer prasowa toruńskiej policji Dominika Bocian. (PAP)

twi/ agz/ ał/

Zobacz także

  • Policyjny radiowóz. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
    Policyjny radiowóz. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Podejrzany o zabójstwo w Mierzawie zatrzymany. Były policjant przyznał się do winy

  • Ratownik medyczny - zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Szymon Pulcyn
    Ratownik medyczny - zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Szymon Pulcyn

    37-latek stracił przytomność podczas policyjnej interwencji i zmarł w szpitalu. Trwa wyjaśnianie okoliczności

  • Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Krzysztof Ćwik
    Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Krzysztof Ćwik

    Trzeci dzień obławy na byłego policjanta podejrzanego o zabójstwo

  • Ratownik wodny (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Piotr Polak
    Ratownik wodny (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Piotr Polak

    Policja apeluje o czujność nad wodą - w sobotę w Polsce utonęły cztery osoby

Serwisy ogólnodostępne PAP