O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Sensacyjna porażka Realu Madryt w lidze. Strata do Barcelony rośnie

Real Madryt niespodziewanie przegrał drugi mecz z rzędu w hiszpańskiej ekstraklasie piłkarskiej, tym razem u siebie z Getafe 0:1 (0:1). Po 26 kolejkach rozgrywek stołeczny zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli, ze stratą czterech punktów do prowadzącej Barcelony.

Spotkanie Realu Madryt z Getafe. Fot. PAP/EPA/Kiko Huesca
Spotkanie Realu Madryt z Getafe. Fot. PAP/EPA/Kiko Huesca

Gospodarze byli zdecydowanymi faworytami meczu z 13. w tabeli zespołem z okolic Madrytu - Getafe, ale od początku grali dość niemrawo. Mimo to byli bliscy objęcia prowadzenia w 13. minucie, jednak Vinicius Junior przegrał pojedynek z bramkarzem gości Davidem Sorią.

Real przeważał, częściej posiadał piłkę, ale na przerwę to Getafe schodziło prowadząc 1:0. A to za sprawą Martina Satriano, który w 39. minucie efektownym strzałem z kilkunastu metrów umieścił piłkę w bramce.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Real atakował, ale niewiele z tego wynikało. W końcówce ponownie Soria uratował Getafe przed stratą gola, broniąc strzał Brazylijczyka Rodrygo. Później sfrustrowani gracze Ralu stracili nerwy. W 95. minucie za komentarze pod adresem sędziego Franco Mastantuono dostał czerwoną kartkę. Getafe także kończyło mecz w „10", bowiem za grę na czas drugą żółta kartką został ukarany Adrian Liso.

Druga porażka Realu z rzędu

Real poniósł drugą ligowa porażkę z rzędu (w poprzedniej kolejce uległ na wyjeździe Osasunie 1:2) i traci już cztery punkty do Barcelony Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego, która w sobotę wygrała na Camp Nou z Villarrealem 4:1. Getafe wygrało na stadionie Bernabeu po raz pierwszy od ponad 18 lat.

W poniedziałek z powodu kontuzji nie mógł zagrać najlepszy strzelec „Królewskich" i całej ligi Kylian Mbappe, który tego dnia przebywał na konsultacji medycznej w Paryżu. Okazało się, że francuski napastnik będzie mógł uniknąć operacji kolana.(PAP)

krys/ sab/ ppa/

Zobacz także

  • Jose Mourinho Fot. PAP/EPA/ANTONIO COTRIM
    Jose Mourinho Fot. PAP/EPA/ANTONIO COTRIM

    Mourinho ponownie trenerem Realu Madryt

  • Prezes Realu Madryt Florentino Perez. Fot. PAP/EPA/SERGIO PEREZ
    Prezes Realu Madryt Florentino Perez. Fot. PAP/EPA/SERGIO PEREZ

    Perez walczy o reelekcję. Zadeklarował powrót słynnego trenera do Realu Madryt

  • Piłkarze FC Barcelony celebrują zdobycie mistrzostwa Hiszpanii po wygranym meczu z Realem Madryt, fot. PAP/EPA/EFE/SIU WU
    Piłkarze FC Barcelony celebrują zdobycie mistrzostwa Hiszpanii po wygranym meczu z Realem Madryt, fot. PAP/EPA/EFE/SIU WU

    Mistrzowska feta w Barcelonie, kryzys w Realu. Hiszpańskie media po El Clasico

  • Kylian Mbappe, fot. PAP/EPA/EFE/JULIO MUNOZ
    Kylian Mbappe, fot. PAP/EPA/EFE/JULIO MUNOZ

    Kolejny cios w Real Madryt tuż przed El Clasico. Mbappe nie zagra z Barceloną

Serwisy ogólnodostępne PAP