O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Śnieg i oblodzenie. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w województwie dolnośląskim oraz przed oblodzeniem na obszarze Śląska, Małopolski i Podkarpacia.

Oblodzona ulica Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Oblodzona ulica Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Alert przed intensywnymi opadami śniegu dotyczy województwa dolnośląskiego. W powiecie lwóweckim, karkonoskim i kamiennogórskim na wysokości powyżej 700 m n.p.m. prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm. Ostrzeżenia będą obowiązywały do poniedziałku godz. 19.

Gdzie spodziewać się oblodzenia?

Więcej

Prognozowane są przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Fot. Adobe Stock/ PiXL4 Agency (zdjęcie ilustracyjne)
Prognozowane są przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Fot. Adobe Stock/ PiXL4 Agency (zdjęcie ilustracyjne)

Pierwsze opady śniegu i ujemne temperatury. Najnowsza prognoza pogody

Zjawisko oblodzenia wystąpi na południowych krańcach Polski na obszarze Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Jak poinformował Instytut, prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach m.in. deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna dla tych terenów wyniesie od minus 2 st. C do minus 6 st. C przy gruncie. Alerty pozostaną aktywne do wtorkowych godzin porannych. W mocy pozostają ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami deszczu.

Ostrzeżenie I stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. (PAP)

bch/ mow/ know/

Zobacz także

  • Oblodzenie na drogach. Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Oblodzenie na drogach. Fot. PAP/Marcin Bielecki

    IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg w 13 województwach

  • Tatry. Fot. PAP/Grzegorz Momot
    Tatry. Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Trudne warunki turystyczne w Tatrach. Śnieg, oblodzenia i silny wiatr

  • Oblodzona jezdnia, zdjęcie ilustracyjne, Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Oblodzona jezdnia, zdjęcie ilustracyjne, Fot. PAP/Marcin Bielecki

    IMGW ostrzega. Lód na drogach, śnieg, silny wiatr i przymrozki

  • Beskidy. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
    Beskidy. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

    Na beskidzkich szlakach dużo oblodzeń. Warunki są trudne

Serwisy ogólnodostępne PAP