O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Sobota pogodna z temperaturą około 20-25 st. C. W niedzielę możliwy deszcz i burze

Sobota będzie pogodna z temperaturą w granicach 20-25 st. C. Przelotne opady deszczu prognozowane są jedynie w zachodniej połowie kraju – poinformowała PAP synoptyczka IMGW Dorota Pacocha. Dodała, że w niedzielę miejscami pojawią się opady deszczu i burze.

Słoneczna pogoda. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Słoneczna pogoda. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Marcin Bielecki

W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Przelotne opady deszczu możliwe będą jedynie w zachodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 20 do 25 st. C. Chłodniej będzie nad morzem i w rejonach podgórskich, gdzie termometry wskażą od 17 do 19 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Nocą zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Jedynie w zachodniej połowie kraju wzrośnie do dużego i tam możliwe będą przelotne opady deszczu. Synoptyczka zaznaczyła również, że na zachodzie nie można wykluczyć pojedynczych burz, podczas których porywy wiatru mogą osiągać do 55 km/h. Temperatura minimalna wyniesie od 6 st. C w rejonach podgórskich do 14 st. C na północnym zachodzie. W centrum i na zachodzie będzie około 13 st. C, a na wschodzie około 10 st. C. Wiatr będzie słaby.

Więcej

IMGW wydał alerty. Fot. PAP/	Darek Delmanowicz
IMGW wydał alerty. Fot. PAP/ Darek Delmanowicz

IMGW ostrzega przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Alert RCB dla dwóch województw

W niedzielę na południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe, a w pozostałej części kraju umiarkowane i duże. Miejscami możliwe będą przelotne opady deszczu oraz burze. Najbardziej intensywne spodziewane są na północy kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C nad morzem, około 23 st. C na wschodzie i zachodzie, do 26 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty.

Nocą z niedzieli na poniedziałek na zachodzie kraju zachmurzenie będzie niewielkie. Na pozostałym obszarze utrzyma się zachmurzenie umiarkowane i duże. W północno-wschodniej części Polski możliwe będą przelotne opady deszczu oraz zanikające burze, a na południu kraju prognozowane są silne zamglenia. W większości kraju termometry wskażą od 10 do 13 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. (PAP)

jj/ joz/ ep/

Zobacz także

  • Wisła Fot. PAP/Leszek Szymański
    Wisła Fot. PAP/Leszek Szymański

    Pogoda na długi weekend. Wiemy, kiedy będzie najcieplej

  • Deszczowa pogoda. Fot. PAP/Szymon Pulcyn
    Deszczowa pogoda. Fot. PAP/Szymon Pulcyn

    Burze i intensywny deszcz. IMGW ostrzega

  • Upalny dzień w Szczecinie. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Marcin Bielecki
    Upalny dzień w Szczecinie. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Marcin Bielecki

    Upały na zachodzie kraju. IMGW ostrzega

  • Wiosna w Katowicach Fot. PAP/Andrzej Grygiel
    Wiosna w Katowicach Fot. PAP/Andrzej Grygiel

    Początek tygodnia ciepły i pogodny. Dziś możliwe burze i silny wiatr

Serwisy ogólnodostępne PAP