O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Spotkanie premiera Tuska z parlamentarzystami KO

W KPRM po godz. 21 zakończyło się spotkanie premiera Donalda Tuska z parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej. Tematem spotkania były wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich.

Premier Donald Tusk. Fot. PAP/	Paweł Supernak (zdjęcie ilustracyjne)
Premier Donald Tusk. Fot. PAP/ Paweł Supernak (zdjęcie ilustracyjne)

W drugiej turze niedzielnych wyborów prezydenckich zwycięzcą został popierany przez PiS Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski zdobył 49,11 proc. poparcia. W środę spotkanie Tuska z parlamentarzystami zapowiedział szef klubu KO Zbigniew Konwiński. Podkreślił, że wyniki wyborów prezydenckich na pewno będą analizowane i zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski.

Rzeczniczka klubu KO Dorota Łoboda przekazała w mediach w środę, że w prawach członka klubu na trzy miesiące został zawieszony poseł Przemysław Witek. Chodzi o stwierdzenie "cóż szkodzi obiecać", którego polityk użył na antenie Polsat News przed wyborami.

Więcej

Premier Donald Tusk na posiedzeniu rządu w siedzibie KPRM w Warszawie, fot. PAP/Paweł Supernak
Premier Donald Tusk na posiedzeniu rządu w siedzibie KPRM w Warszawie, fot. PAP/Paweł Supernak

Będzie spotkanie premiera z parlamentarzystami KO. Szef klubu podał termin

Krzysztof Kwiatkowski: nie ma mowy o zmianie na stanowisku premiera

Przed spotkaniem senator Krzysztof Kwiatkowski mówił dziennikarzom, że nie ma mowy o zmianie na stanowisku premiera. "Mamy premiera, który doprowadził do zwycięstwa w 2023 roku, zwycięstwa na cztery lata" - podkreślił. "Spotkanie będzie dotyczyło tego, w jakiej jesteśmy sytuacji, gdzie jesteśmy po wyborach prezydenckich i pewnego planu, pomysłu, który premier przedstawi na najbliższe tygodnie" - wskazał.

Z kolei wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak wskazywał, że "dzięki premierowi koalicja wygrała wybory, dzięki zaangażowaniu premiera mamy w Sejmie PSL i ludzi z Polski 2050". "Nie wyobrażam sobie, że będzie inny premier" - dodał.

Odnosząc się do wyników wyborów prezydenckich, Kołodziejczak zauważył, że nie widział "zaangażowania wszystkich partii koalicyjnych". "Ja bym chciał, by ci, którzy kierują niektórymi resortami, lekko się otrząsnęli i zrozumieli, że to też od ich pracy zależał wynik naszego kandydata" - zaznaczył.

Pytany o możliwą rekonstrukcję rządu Kołodziejczak wyraził przekonanie, że "w ministerstwie rolnictwa jest za dużo departamentów, które są po prostu niesterowne". W jego ocenie "gdyby resortów było mniej, to łatwiej by się nimi zarządzało".

Jak wynika z informacji PAP zbliżonych do KO, spotkanie szefa rządu z parlamentarzystami zakończyło się po godz. 21.

Również w środę wieczorem z kontrolą poselską do KPRM przybyli posłowie PiS Dariusz Matecki i Bartosz Kownacki. Matecki relacjonował na platformie X, że otrzymali informacje o trwającym w kancelarii spotkaniu polityków KO i chcieli się spotkać z premierem, jednak nie zostali wpuszczeni. Kownacki w rozmowie z dziennikarzami wskazywał, że premier nie brał udziału w środowych głosowaniach w Sejmie, a "z posłami Koalicji Obywatelskiej jest" i pytał, "jak poseł Tusk wykonuje swoje obowiązki". Zwrócił też uwagę, że spotkanie partyjne KO odbywa się w budynku administracji rządowej, podczas gdy politycy tej formacji mają - jak mówił - "swój klub, swoją salę w Sejmie, dosyć dużą".(PAP)

mk/ mt/ sdd/ lm/grg/gn/

Galeria (7)

  • Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Michał Kołodziejczak. Fot. PAP/Rafał Guz
    1/7

    Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Michał Kołodziejczak. Fot. PAP/Rafał Guz

  • Senator KO Krzysztof Kwiatkowski. Fot. PAP/Rafał Guz
    2/7

    Senator KO Krzysztof Kwiatkowski. Fot. PAP/Rafał Guz

  • Posłowie KO: Konrad Frysztak (L), Roman Giertych (C) i Krzysztof Truskolaski. Fot. PAP/Rafał Guz
    3/7

    Posłowie KO: Konrad Frysztak (L), Roman Giertych (C) i Krzysztof Truskolaski. Fot. PAP/Rafał Guz

  • Senator KO Adam Szejnfeld. Fot. PAP/Rafał Guz
    4/7

    Senator KO Adam Szejnfeld. Fot. PAP/Rafał Guz

  • Senator KO Sławomir Rybicki (P) i wicemarszałek Senatu Rafał Grupiński (C). Fot. PAP/Rafał Guz
    5/7

    Senator KO Sławomir Rybicki (P) i wicemarszałek Senatu Rafał Grupiński (C). Fot. PAP/Rafał Guz

  • Senator KO Sławomir Rybicki. Fot. PAP/Rafał Guz
    6/7

    Senator KO Sławomir Rybicki. Fot. PAP/Rafał Guz

  • Minister zdrowia Izabela Leszczyna. Fot. PAP/Rafał Guz
    7/7

    Minister zdrowia Izabela Leszczyna. Fot. PAP/Rafał Guz

Zobacz także

  • Posłowie na sali obrad Sejmu. Fot. PAP/Paweł Supernak
    Posłowie na sali obrad Sejmu. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Prezydium Sejmu przegłosowało utajnienie punktu obrad. Premier przedstawi pilną informację

  • Donald Tusk. Fot. PAP/Rafał Guz
    Donald Tusk. Fot. PAP/Rafał Guz

    Tusk: nie planujemy podniesienia składki zdrowotnej

  • Karol Nawrocki. Fot. PAP/Radek Pietruszka
    Karol Nawrocki. Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Nawrocki o słowach Tuska ws. zadośćuczynień: mam nadzieję, że za nie przeprosi

  • Adam Szłapka. Fot. PAP/Rafał Guz
    Adam Szłapka. Fot. PAP/Rafał Guz

    Szłapka o krytyce słów premiera ws. zadośćuczynień: czasem w dyplomacji prowadzi się skomplikowaną grę

Serwisy ogólnodostępne PAP