O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Stan wyjątkowy w obwodzie kurskim, atakowanym przez siły ukraińskie

W obwodzie kurskim ogłoszono w środę stan wyjątkowy, poinformował na kanale Telegram pełniący obowiązki gubernatora obwodu Aleksiej Smirnow.

Ukraińskie wojsko. Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Ukraińskie wojsko. Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Informacja pojawiła się w drugim dniu ataku sił ukraińskich na teren leżącego przy granicy ukraińskiej obwodu kurskiego.

Na granicy toczą się walki z użyciem helikopterów - podała rosyjska agencja TASS.

Więcej

Vladimir Putin. Fot. PAP/EPA/SERGEY BOBYLEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL
Vladimir Putin. Fot. PAP/EPA/SERGEY BOBYLEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Putin pierwszy raz o ataku Ukraińców. Dlaczego zabrał głos?

Wcześniej w środę Smirnow informował o zagrożeniu rakietowym. Przekazał, że z regionu przygranicznego ewakuowano kilka tysięcy osób, odwołane zostały wszystkie zgromadzenia masowe, organizowane są akcje krwiodawstwa. Pomimo to dodał, że "sytuacja w regionie jest pod kontrolą" - przekazał na swoim portalu litewski nadawca LRT. (PAP)

pp/

Zobacz także

  • Prezydent Republiki Litewskiej Gitanas Nauseda. Fot. PAP/Valdemar Doveiko
    Prezydent Republiki Litewskiej Gitanas Nauseda. Fot. PAP/Valdemar Doveiko

    Bez przełomu ws. kolejnego pakietu sankcji wobec Rosji. Prezydent Litwy: to niewytłumaczalne

  • Przywódca Rosji Władimir Putin i rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL
    Przywódca Rosji Władimir Putin i rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

    Finlandia otwarta na rozmieszczenie broni atomowej. Kreml odpowiada

  • Rosyjski przywódca Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/VYACHESLAV PROKOFYEV/SPUTNIK/KREMLIN/POOL
    Rosyjski przywódca Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/VYACHESLAV PROKOFYEV/SPUTNIK/KREMLIN/POOL

    Nowy ambasador Rosji w Polsce. Putin zdecydował

  • Prezydent Karol Nawrocki. Fot. PAP/Albert Zawada
    Prezydent Karol Nawrocki. Fot. PAP/Albert Zawada

    Prezydent po expose Sikorskiego. „Cieszę się, że to dzisiaj wybrzmiało”

Serwisy ogólnodostępne PAP