Szczecin. Niewybuch z czasów II wojny światowej na posesji. Mieszkańców czeka ewakuacja
Bombę lotniczą z II wojny światowej znaleziono podczas prac remontowych na jednej z posesji przy ul. Wierzbowej - poinformowała Komenda Miejska Policji w Szczecinie. Podjęcie niewybuchu planowane jest na piątek rano.
Rozpoczęcie i zakończenie prac saperów zostanie poprzedzone komunikatem głosowym z radiowozów policji i straży miejskiej.
"W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, określono strefę bezwzględnej ewakuacji osób oraz strefę zakazu przebywania na otwartej przestrzeni" – przekazała nadkom. Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.
Ewakuacją objęci zostaną mieszkańcy m.in. ul. Wierzbowej, Chobolańskiej, Braniborskiej, Brzozowej. Informacje o wszystkich ulicach oraz numerach domów, objętych planem ewakuacji i zakazem przebywania na otwartej przestrzeni, znajdują się na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji.
Dla ewakuowanych mieszkańców zostaną podstawione autobusy przy skrzyżowaniu ulic: Wierzbowa – Chobolańska, Wierzbowa – Braniborska, Dworska – Zyndrama z Maszkowic.
Ewakuacja zostanie zakończona do godz. 9.50. W czasie prowadzenia prac saperskich ulica Mieszka I w obu kierunkach będzie nieprzejezdna.
sma/