O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Tragiczny wypadek awionetki. Nie żyją dwie osoby, w tym 20-letni młociarz

Dwie osoby zginęły w wyniku wypadku awionetki, która spadła w poniedziałek przed południem na teren prywatnej posesji w miejscowości Krzycko Wielkie w woj. wielkopolskim.

Miejsce wypadku awionetki w Krzycku Wielkim, fot. PAP/KMPS Leszno
Miejsce wypadku awionetki w Krzycku Wielkim, fot. PAP/KMPS Leszno

Do wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 11. Jak powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podkom. Monika Żymełka, w Krzycku Wielkim w gminie Włoszakowice na teren ogródka jednej z prywatnych posesji spadła awionetka.

Po upadku pojazd stanął w płomieniach. Strażacy po dogaszeniu tego pożaru ujawnili zwęglone ciała dwóch osób. Obecnie trwa ustalanie tożsamości tych osób oraz ustalanie wszelkich innych okoliczności tego wypadku i tego lotu

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podkom. Monika Żymełka

Jakub Pracharczyk zginął w wypadku

20-letni młociarz Jakub Pracharczyk w poniedziałek zginął w wypadku - poinformował jego klub OKS Skra Warszawa. Według mediów jest jedną z ofiar katastrofy awionetki w Krzycku Wielkim. Jeszcze w sobotę lekkoatleta uczestniczył w mistrzostwach Polski w Bydgoszczy.

„Z wielkim smutkiem i bólem informujemy, że w nieszczęśliwym wypadku zginął nasz zawodnik Jakub Pracharczyk. Kuba był tegorocznym wicemistrzem Polski U23, reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w Limie w 2024 roku. Rodzinie i najbliższym Kuby składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia” - napisano w komunikacie klubu na Facebooku.

Do czasu formalnej identyfikacji zwłok policja nie potwierdza tożsamości dwóch ofiar wypadku w Krzycku Wielkim.

Rekord Pracharczyka w rzucie seniorskim młotem, który waży 7,26 kg, wynosi 64,53 m. W zeszłym roku uczestniczył w mistrzostwach świata do lat 20 w Limie. Na początku lipca 2025 roku zdobył srebrny medal mistrzostw Polski do lat 23, które odbywały się w Krakowie.

Wyrazy współczucia rodzinie lekkoatlety przekazał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

„Bardzo smutna wiadomość. W wieku zaledwie 20 lat tragicznie zginął w wypadku awionetki Jakub Pracharczyk - młody zawodnik stołecznej Skry w rzucie młotem, stypendysta sportowy @warszawa. Jeszcze niedawno zdobył wicemistrzostwo Polski do lat 23, miał też za sobą starty z orzełkiem na piersi na imprezach międzynarodowych. Ogromne wyrazy współczucia dla rodziny" - napisał na platformie X.

(PAP)

mg/ krys/ ajw/ agz/ sma/ ał/

Zobacz także

  • Straż pożarna na polu - zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Wojtek Jargiło
    Straż pożarna na polu - zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Wojtek Jargiło

    Wypadek awionetki pod Żywcem. Nie żyją dwie osoby

  • fot. KPP w Ząbkowicach Śląskich
    fot. KPP w Ząbkowicach Śląskich

    Awionetka rozbiła się na polu. Na pokładzie były dwie osoby

  • Teren powiatu wodzisławskiego, gdzie miała spaść awionetka, zostanie sprawdzony przez śmigłowiec. PAP/Grzegorz Momot
    Teren powiatu wodzisławskiego, gdzie miała spaść awionetka, zostanie sprawdzony przez śmigłowiec. PAP/Grzegorz Momot

    Agencja żeglugi powietrznej: dociera do nas sygnał alarmowy "niewiadomego pochodzenia"

  • W środę po południu służby zostały zaalarmowane o awionetce, która miała spaść w okolicy Gorzyczek. Fot. PAP/	Grzegorz Momot (zdjęcie ilustracyjne)
    W środę po południu służby zostały zaalarmowane o awionetce, która miała spaść w okolicy Gorzyczek. Fot. PAP/ Grzegorz Momot (zdjęcie ilustracyjne)

    Awionetka miała spaść w Gorzycach. Trwają poszukiwania samolotu

Serwisy ogólnodostępne PAP